Domov / ĽUDIA / Nemci majú strach z utečencov: Každý deň si 500 z nich robí zbrojný pas
migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Nemci majú strach z utečencov: Každý deň si 500 z nich robí zbrojný pas

BERLÍN / Nemecko zaznamenáva prudký nárast počtu zbrojných preukazov oprávňujúcich nosenie plynovej pištole. Dôvodom je zrejme strach z prívalu utečencov a rastúca nedôvera v políciu. Napísal to nemecký server Focus.de s odkazom na štatistiky spolkového ministerstva vnútra.

Takzvaný malý zbrojný pas si len za január obstaralo vyše 15 tisíc Nemcov, teda v priemere päťsto ľudí denne. Celkovo je teraz v Nemecku 485 tisíc vlastníkov tohto oprávnenia, čo je takmer o 200 tisíc viac ako pred rokom, píše nemecký portál Focus.de.

Za posledný rok teda ich počet vzrástol takmer o 62 percent. V minulých rokoch sa pritom medziročný nárast pohyboval len okolo 5 percent. Dôvodom masívneho rozšírenia zbrojného preukazu je pravdepodobne strach z migračnej vlny, ktorá do krajiny začala prúdiť pred dvoma rokmi.

Odborníci ale pred vyhotovením plynových zbraní varujú. “Je to iba imaginárne bezpečie. V skutočnosti riziko vzrastie, pretože sa ľudia s takou zbraňou v taške správajú ľahkomyseľne,” upozornil predseda nemeckých policajných odborov Rainer Wendt. Zdôraznil tiež, že rastúci počet zbrojných pasov znamená klesajúcu dôveru v štátnu moc a políciu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 25. týždňa 2019

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zamestnanci

Nemci volajú po pracovnej sieste. Slováci by podľa odborárov dvojhodinovú pauzu nechceli

BRATISLAVA / Potrebujeme poludňajšiu siestu, tie horúčavy sa nedajú vydržať. Sú to slová pracovníkov z krajiny, …