marihuana
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Holanďania budú môcť betrestne pestovať marihuanu

HAAG / Dolná komora holandského parlament podporila zákon, na základe ktorého by bolo možné beztrestne pestovať a vo veľkom predávať marihuanu. Legalizoval by tak stav, ktorý v Holandsku vďaka tolerancii úradov už dlho tak ako tak panuje, informovala agentúra Reuters.

Holandsko toleruje predaj marihuany v malom množstve v baroch, takzvaných coffee shopoch, jej predaj samotným prevádzkovateľom týchto zariadení a pestovanie konope je ale nelegálne. Ak by zákon schválila aj horná komora parlamentu, mali by coffee shopy možnosť získať legálne dodávateľa marihuany, a nemuseli by sa tak, ako tomu bolo mnohokrát doteraz, nechať zásobovať pochybnými firmami.

Zákon v dolnej komore podporila tesná väčšina poslancov, norma teraz poputuje do hornej komory parlamentu. Podľa holandských médií však nie je jasné, akú tam získa podporu. Zákon by sa tak mohol stať predmetom koaličných vyjednávaní pri zostavovaní vlády po voľbách, ktoré Holandsko čakajú 15. marca.

Predaj marihuany v holandských coffee shopoch a držanie menej než piatich gramov tejto drogy prestalo byť v krajine trestné v roku 1976. Do Holandska to prilákalo okrem iného rad turistov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  EK navrhla pozastavenie dovozných ciel a kvót pri importe z Ukrajiny o ďalší rok

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík o rozhodnutí súdu: 15 rokov väzenia za marihuanu je neprípustné, potrebujeme zásadné zmeny

TRNAVA – Na 15 rokov väzenia a prepadnutie majetku v prospech štátu odsúdil Okresný súd …

Consent choices