EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / TOP / Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!
1

Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!

Záznam z vernisáže výstavy fotografií, ktoré vyhotovili mladí handicapovaní ľudia v Múzeu bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v poľskom Osvienčime. Cieľom výstavy je poukázať na hrozbu vyplývajúcu z ignorovania hrôz holokaustu, na možné dôsledky rastúceho extrémizmu a radikalizmu. „My sme sa rozhodli nebojovať, ale naopak – nútiť ľudí rozmýšľať, to znamená diskutovať a poukazovať na to, čo všetko prináša extrémizmus a radikalizmus.“ Monika Ščevovichová, autorka projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni! Výstavu a aj dokument pod názvom Nehodní žitia? autorky Veroniky Homolovej Tóthovej si môže verejnosť prezrieť v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky do 22.3.2017. Autor videa: Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac..  Ivan Štefanec: Jednania o brexite sa zasekli na právach občanov

O red

Odporúčame pozrieť

bencik stefanec

Bloger a bojovník proti extrémizmu Ján Benčík si v Bruseli prevzal Cenu Európskeho občana

V sídle Európskeho parlamentu v Bruseli prebehlo slávnostné udeľovanie Ceny Európskeho občana. Za Slovenskú republiku si ju …

  • Bre_Ton

    a čo obete dnešných holokaustov – nenarodené deti “nehodné žitia”, starí a chorí “nehodní žitia”, politickí oponenti “nehodní žitia”?