EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / TOP / Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!
1

Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!

Záznam z vernisáže výstavy fotografií, ktoré vyhotovili mladí handicapovaní ľudia v Múzeu bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v poľskom Osvienčime. Cieľom výstavy je poukázať na hrozbu vyplývajúcu z ignorovania hrôz holokaustu, na možné dôsledky rastúceho extrémizmu a radikalizmu. „My sme sa rozhodli nebojovať, ale naopak – nútiť ľudí rozmýšľať, to znamená diskutovať a poukazovať na to, čo všetko prináša extrémizmus a radikalizmus.“ Monika Ščevovichová, autorka projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni! Výstavu a aj dokument pod názvom Nehodní žitia? autorky Veroniky Homolovej Tóthovej si môže verejnosť prezrieť v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky do 22.3.2017. Autor videa: Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac..  Radikalizmus a extrémizmus má viacero nástrah, o ktorých sa nehovorí

O red

Odporúčame pozrieť

galko

Ľubomír Galko: Zúfalý rok vlády – dávam jej štyri mínus

Vláda si vzala sto dní. V prípade prípravy reforiem v absolútne kľúčových rezortoch – školstvo a zdravotníctvo dokonca …

  • Bre_Ton

    a čo obete dnešných holokaustov – nenarodené deti „nehodné žitia“, starí a chorí „nehodní žitia“, politickí oponenti „nehodní žitia“?