EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEŠTATISTIKY EUROPOSLANCOVPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / TOP / Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!
1

Nehodní žitia? Poznaj svoju minulosť a nezabudni!

Záznam z vernisáže výstavy fotografií, ktoré vyhotovili mladí handicapovaní ľudia v Múzeu bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v poľskom Osvienčime. Cieľom výstavy je poukázať na hrozbu vyplývajúcu z ignorovania hrôz holokaustu, na možné dôsledky rastúceho extrémizmu a radikalizmu. „My sme sa rozhodli nebojovať, ale naopak – nútiť ľudí rozmýšľať, to znamená diskutovať a poukazovať na to, čo všetko prináša extrémizmus a radikalizmus.“ Monika Ščevovichová, autorka projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni! Výstavu a aj dokument pod názvom Nehodní žitia? autorky Veroniky Homolovej Tóthovej si môže verejnosť prezrieť v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky do 22.3.2017. Autor videa: Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac..  Richard Sulík: Európska únia je zreformovateľná, vieme ako

O red

Odporúčame pozrieť

Tajani SK

Antonio Tajani: Bez európskej spolupráce v svetovej konkurencii neobstojíme

Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani (EĽS) včera vystúpil s prejavom na konferencii Kresťanskodemokratického hnutia Budúcnosť Európy. …

  • Bre_Ton

    a čo obete dnešných holokaustov – nenarodené deti “nehodné žitia”, starí a chorí “nehodní žitia”, politickí oponenti “nehodní žitia”?