EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / VIDEO: Novinárky si podali europoslanca, ktorý ženy označil za hlúpe
konfrontacia2
Novinárky konfrontujú poľského europoslanca. Reprofoto: 4 news.

VIDEO: Novinárky si podali europoslanca, ktorý ženy označil za hlúpe

Nežnejšie pohlavie je slabšie a podľa poľského europoslanca aj hlúpejšie. Musia teda zarábať menej. Na pôde Európskeho parlamentu to povedal Janusz Korwin-Mikke. Kvôli výrokom ho teraz vyšetrujú. Kontroverznému politikovi hrozí pokuta, dočasné zbavenie hlasovacích práv a účasti na aktivitách parlamentu.

„Samozrejme, že ženy musia zarábať menej ako my. Sú slabšie, menšie a menej inteligentné,“ povedal poslanec, ktorý je svojimi výrokmi dobre známy. Svoje vyhlásenie podporil argumentom, že v rebríčku stovky najlepších šachistov sveta nie je ani jedna žena. Politický analytik Eduard Chmelár zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom tvrdí, že politik je na smiech a iniciatívu novinárok podporuje.

VIDEO: EUROPOSLANCA KONFRONTOVALI NOVINÁRKY

„Ide o vyjadrenie pána, ktorý si dlhodobo získava pozornosť  negatívnymi výrokmi na adresu iných. Skôr ako prácou je teda známy urážkami. Takéto správanie samozrejme nemá miesto v slušnej spoločnosti,“ povedala pre EuropskeNoviny.sk slovenská europoslankyňa Jana Žitňanská.

Viac..  Monika Smolková: Na vine mnohých rozširujúcich sa chorôb sú pesticídy
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke, europoslanec z Poľska. PHOTO: European Union 2017.

Hajlovanie a facky

Výrok nenechal chladným španielsku poslankyňu Iratxe Garcia Perez.“Viem, že vás veľmi rozčuľuje a znepokojuje skutočnosť, že my ženy môžeme reprezentovať občanov na rovnakej úrovni ako vy. Mám dojem, že musím brániť európske ženy proti mužom, ako ste vy,”reagovala.

 

Predsesa Európskeho parlamentu Antonio Tajani, že na základe sťažnosti niekoľkých poslaneckých kolegov zaháji interné vyšetrovanie. Politik už v minulosti na seba upozorňoval rasistickými, antisemitskými poznámkami.

V roku 2015 ho parlament protestoval za hajlovanie v zasadacej sále. V roku 2014 naopak uštedril facky svojmu oponentovi, niekdajšemu disidentovi a ministrovi Michalovi Bonimovi.

O red

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Jana Žitňanská: Brexit bez dohody by nebol v nikoho záujme

Európania zostanú jednotní a práva občanov EÚ zostávajú prioritou, zdôraznili poslanci počas stredajšej rozpravy k …