EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POĽNOHOSPODÁRSTVO / Sme v EÚ občania 2. kategórie? Menej kvalitné potraviny by mali označovať
potraviny
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Sme v EÚ občania 2. kategórie? Menej kvalitné potraviny by mali označovať

Rozdielna kvalita potravín sa stáva európskou témou. Naša ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná sa preto stretla s eurokomisárkou pre ochranu spotrebiteľov Věrou Jourovou. Celá táto situácia, ohľadne dvojakej kvality potravín, sa začala riešiť potom čo zhruba pred dvomi týždňami.

Slovenská ministerka Matečná vtedy predstavila rade ministrov pôdohospodárstva EÚ láboratórne výsledky, ktoré dokazovali dvojakú kvalitu potravín EÚ.

No a samotné stretnutie dopadlo tak, že eurokomisárka prišla s plánmi ako túto situáciu riešiť. “Mali by sme prísť s jasným právnym stanoviskom, jasne to pomenovať. Podľa môjho názoru je to neférová obchodná praktika. Mali by sme nechať konať obchodné inšpekcie, ktoré môžu vynútiť zastavenie týchto praktík. Buď sa zvýši kvalita potravín, ktorá sa predáva na východe EÚ, a teda aj na Slovensku, alebo sa potraviny s nižšou kvalitou premenujú, aby ľudia vedeli čo kupujú,” uviedla eurokomisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová.

Viac..  Monika Smolková: Chorvátsko považujeme za dobrý most pre vstup štátov západného Balkánu do EÚ

 

​Naozaj sme v EÚ rozdelení na občanov 1. a 2. kategórie? Eurokomisárka Věra Jourová túto situácie berie osobne. Podľa nej by sme okamžite mali začať potraviny s nižšou kvalitou a malo by to hneď ovplyvňovať každého spotrebiteľa. S riešením by sme podľa eurokomisárky mali začať okamžite.

“Ja to ako Češka tak vnímam a mňa to uráža, pokiaľ som braná ako spotrebiteľ, ktorý znesie všetko. Poďme s tým niečo robiť,” dodala eurokomisárka.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

potraviny

Komisia chce dvojakú kvalitu zaradiť na nový zoznam nekalých obchodných praktík

Testy Európskej komisie potvrdili výsledky testov dvojakej kvality potravín členských štátov. Na tlačovej konferencii  v …

  • firhang

    Kto toto prekladal a editoval? Aspon si to po sebe precitajte… Niektore vety nemaju ani hlavu ani patu…