tusk
Predseda Európskej rady Donald Tusk. PHOTO © European Union.

Donald Tusk zvoláva na 29. apríla Európsku radu o brexite

„Vzhľadom na informáciu, ktorá bola oznámená v Londýne, by som vás chcel informovať, že na sobotu 29. apríla 2017 zvolám Európsku radu v zložení 27 členských štátov (bez Spojeného kráľovstva), na ktorej by sa mali prijať usmernenia na rokovania o brexite,“ uviedol predseda Tusk na tlačovej konferencii s japonským predsedom vlády Šinzom Abem, ktorá sa uskutočnila 21. marca 2017.

„Ako všetci viete, ja osobne som si želal, aby Spojené kráľovstvo z EÚ nevystúpilo, ale väčšina britských voličov rozhodla inak. Musíme preto urobiť všetko, čo je v našich silách, aby bol tento proces rozchodu pre EÚ čo najmenej bolestivý,“ povedal Donald Tusk.

Zdôraznil, že hlavnou prioritou rokovaní musí byť vytvorenie čo najväčšej právnej istoty a zrozumiteľnosti pre občanov, podniky a členské štáty, ktoré brexit negatívne ovplyvní, ako aj pre dôležitých partnerov a priateľov EÚ z celého sveta.

Viac..  Európska komisia obviňuje Lukašenka z nehumánneho zneužívania migrantov

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

brexit

Ako kompenzáciu za Brexit Slovensko dostane vyše 36 miliónov eur

Milióny eur navyše pre Slovensko. Vláda dnes schválila materiál s názvom „Spôsob implementácie pobrexitovej adaptačnej rezervy …