EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Daňové raje nenájdete len v Karibiku. Podnikateľov láka stále viac aj Európa
danovy unik
Ilustračné PHOTO © European Union- EP.

Daňové raje nenájdete len v Karibiku. Podnikateľov láka stále viac aj Európa

BRATISLAVA / Počet slovenských firiem v daňových rajoch neustále rastie. V súčasnosti ich v krajinách s týmto označením podniká okolo 4 500. Viacerých to ťahá práve do Karibiku. Tamojšie ostrovy totiž ponúkajú oveľa viac, ako len finančné benefity. Zdá sa, však, že tento trend sa čochvíľa zmení.

Najväčším ťahákom pre našich podnikateľov sú Panama, Britské panenské ostrovy a Belize. Ich počet však v ostatných mesiacoch nestúpa. “Firmy s majiteľom z tejto oblasti nebudia na trhu veľkú dôveru, navyše po afére Panama papers sa táto dôveryhodnosť ešte zhoršila,” vysvetľuje analytik Milan Seliak.

Kajmanie ostrovy sa stali vyhľadávaným miestom nielen pre zahraničných turistov, ale aj pre tisícky podnikateľov z celého sveta, ktorí tu objavili daňový raj. “U nás sa neplatia dane, naše ostrovy sú od nich oslobodené, no je tu bezpečne a veľa ľudí sa sem rado vracia,” hovorí jedna z obyvateliek ostrovov Deborah Ellen Gaul. To isté platí aj o súostroví neďaleko Floridy. Bahamy sú populárne aj medzi viacerými známymi Slovákmi, ktorí tu našli niekoľko zaujímavých a bezpečných adries.

Viac..  Európsky parlament schválil obchodnú dohodu s Japonskom

​Napriek tomu, v poslednom čase záujem o Karibik postupne opadáva. “Firmy sa presídľujú do štandardných ekonomík, do štátov, ktoré sú členmi Európskej únie. Medzi top destinácie patria Holandsko, Cyprus a Estónsko,” povedal ďalej analytik. Neodrádza ich ani fakt, že Brusel sa rozhodol sprísniť kontrolu takýchto spoločností a zlepšiť výmenu informácií medzi členskými štátmi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

GRAESSLE, Ingeborg

Europoslanci preverujú podvody v agrosektore, o ktorých písal aj zavraždený Ján Kuciak

KOŠICE – Poslanci Európskeho parlamentu z Výboru na kontrolu rozpočtu (CONT) prišli na východné Slovensko, …