EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Celoslovenská novinárska súťaž pre študentov Štúrovo pero pozná svojich víťazov
studenti
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Celoslovenská novinárska súťaž pre študentov Štúrovo pero pozná svojich víťazov

Vo Zvolene sa uskutočnilo celoslovenské finále novinárskej súťaže Štúrovo pero, v rámci ktorej sa študenti stredných a vysokých škôl mohli prihlásiť do niektorých z piatich kategórií: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov, novinárske príspevky vysokoškolákov a elektronické magazíny.

Hlavnými partnermi súťaže boli Nadácia Slovenskej sporiteľne, Nadácia televízie Markíza a Banskobystrický samosprávny kraj – Krajská knižnica Ľudovíta Štúra. Tento rok bolo medzi partnermi súťaže po prvý raz aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktoré víťazom venovalo viacero cien.

Traja vysokoškolskí študenti získali v rámci súťaže od Zastúpenia EK na Slovensku aj špeciálnu cenu – študijnú cestu do Bruselu, kde navštívia sídlo Európskej komisie a budú mať zároveň možnosť sa zúčastniť aj pravidelného tlačového brífingu EK, či sa dozvedieť viac odborníkov o aktuálnych témach, napríklad o regionálnej politike, fondoch EÚ a právach spotrebiteľov.

Viac..  V raste cien potravín obsadilo Slovensko vlani druhé miesto v EÚ, dôvod na to podľa agrorezortu nebol

 

O dac

Odporúčame pozrieť

Katainen

Komisia: Európska obrana sa stáva skutočnosťou

Komisia prijala pracovné programy týkajúce sa spolufinancovania spoločných obranných priemyselných projektov v rokoch 2019 – …