podnikatelia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Podnikatelia to budú mať na Slovensku ľahšie, sľubuje ministerstvo

BRATISLAVA / Ministerstvo hospodárstva vraj zjednoduší život podnikateľom na Slovensku. Opatrenia majú znížiť najmä byrokraciu a to ešte tento rok. Firmy tento krok vítajú, no zároveň sú skeptické. 

Slovensko je proexportné a jeho partnerom sa darí. Je v strede Európy, má euro a je stále lacnejšie ako západné krajiny. V podnikateľských rebríčkoch sa ale neumiestňujeme vysoko. Neefektívne súdnictvo, netrasparentné verejné obstarávania, či byrokracia, akú nevymyslia ani v Bruseli. “Vylepšia si to, pritvrdia, pridajú ďalšie opatrenia,” povedal hovorca hovorca Slovensko–nemeckej obchodnej a priemyselnej komory Markus Halt.

Ministerstvo hospodárstva práve v spolupráci s podnikateľmi prichádza s antibyrokratickými novinkami. Prvý, tohtoročný, balík bude mať 34 opatrení a ušetriť by tak mal firmám 44 miliónov eur. “Podnikatelia ušetria čas a zbytočnú energiu,” dodal riaditeľ Podnikateľskej aliancie SR Peter Kremský.

Zmeny sa dotknú pracovnej zdravotnej služby, zvýšiť sa má tiež superodpočet na výskum. Iné to bude aj na katastri, kde sa má zaviesť sledovanie zmien v liste vlastníctva, o ktorých majú úrady informovať. Pripravuje sa aj zníženie administratívnej záťaže v stavebníctve.“Nemajme veľké oči. Mnohé nariadenia nemali ani vzniknúť,” dodal Halt.

Viac..  Medziročná inflácia v eurozóne v januári klesla na 8,6 %

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk/ Richard Juriš

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

nevedalova

Katarína Roth Neveďalová: Svoje prvé vystúpenie v pléne som venovala Slovensku. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices