podnikatelia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Podnikatelia to budú mať na Slovensku ľahšie, sľubuje ministerstvo

BRATISLAVA / Ministerstvo hospodárstva vraj zjednoduší život podnikateľom na Slovensku. Opatrenia majú znížiť najmä byrokraciu a to ešte tento rok. Firmy tento krok vítajú, no zároveň sú skeptické. 

Slovensko je proexportné a jeho partnerom sa darí. Je v strede Európy, má euro a je stále lacnejšie ako západné krajiny. V podnikateľských rebríčkoch sa ale neumiestňujeme vysoko. Neefektívne súdnictvo, netrasparentné verejné obstarávania, či byrokracia, akú nevymyslia ani v Bruseli. “Vylepšia si to, pritvrdia, pridajú ďalšie opatrenia,” povedal hovorca hovorca Slovensko–nemeckej obchodnej a priemyselnej komory Markus Halt.

Ministerstvo hospodárstva práve v spolupráci s podnikateľmi prichádza s antibyrokratickými novinkami. Prvý, tohtoročný, balík bude mať 34 opatrení a ušetriť by tak mal firmám 44 miliónov eur. “Podnikatelia ušetria čas a zbytočnú energiu,” dodal riaditeľ Podnikateľskej aliancie SR Peter Kremský.

Viac..  Výskum a inovácie majú zásadný význam pre úspech zelenej a digitálnej transformácie

Zmeny sa dotknú pracovnej zdravotnej služby, zvýšiť sa má tiež superodpočet na výskum. Iné to bude aj na katastri, kde sa má zaviesť sledovanie zmien v liste vlastníctva, o ktorých majú úrady informovať. Pripravuje sa aj zníženie administratívnej záťaže v stavebníctve.“Nemajme veľké oči. Mnohé nariadenia nemali ani vzniknúť,” dodal Halt.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk/ Richard Juriš

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Naši študenti vo Veľkej Británii nesmú na brexit doplácať

Poslanci Európskeho parlamentu vyzvali britského ministra školstva, aby Británia nemenila status študentov z krajín Európskej …