Klaus IOHANNIS
Rumunský prezident Klaus Iohannis. PHOTO: © European Union- EP.

Rumunský prezident: Nie sme druhotriednym štátom EÚ

Bukurešť – Rumunsko nie je druhotriednou členskou krajinou Európskej únie a jeho občania by si to mali prestať myslieť, vyhlásil rumunský prezident Klaus Iohannis.

Vo vystúpení pred parlamentom Iohannis uviedol, že desaťročie po vstupe Rumunska do EÚ “sú Rumuni hlboko oddaní európskym hodnotám”. V tejto súvislosti poukázal na rozsiahle protikorupčné protesty, ktoré vypukli vo februári a viedli k tomu, že vláda odvolala nariadenie zmierňujúce postihovanie korupcie verejných činiteľov.

“Nie sme druhoradým štátom v EÚ,” povedal Iohannis poslancom. “Rumuni by mali prekonať vnútornú bariéru, ktorá nám bráni prejaviť našu národnú kapacitu a obmedzuje nás tak, že sa sami neprávom považujeme za druhotriedny štát,” citovala ho agentúra AP.

Viac..  Ivan Štefanec: Prepojenie veľkých dát pomôže spotrebiteľom aj malým podnikateľom

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker navštívi Bukurešť, kde vystúpi v rumunskom parlamente s prejavom nazvaným “Budúcnosť Európy”.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

schengen

Bulharsko, Rumunsko a Chorvátsko sú pripravené naplno fungovať v schengenskom priestore

Komisia vyzýva Radu, aby bezodkladne prijala potrebné rozhodnutia, ktoré umožnia Bulharsku, Rumunsku a Chorvátsku plnohodnotnú …

Consent choices