miskov
Juraj Miškov, predseda strany SKOK - Európski liberálni demokrati. PHOTO: redakcia/archív SKOK.

Juraj Miškov: Výhody členstva Slovenska v EÚ a riziká vystúpenia

Euroskeptickú rétoriku počúvame od slovenských politikov už niekoľko rokov. V poslednom období však zosilnela do takej miery, že v našom parlamente dnes vlastne nie je žiadna strana, ktorá by sa otvorene a úprimne stavala za členstvo Slovenska v EÚ.

Keď si minulý rok Briti odhlasovali odchod z Únie, bolo všetkým jasné, že sa medzi slovenskými politikmi nájdu dobrodruhovia, ktorí ten istý recept naordinujú pre Slovensko. Našli sa a začali zbierať podpisy za odchod z EÚ. Zvyšné strany v koalícii i opozícii sa tomu len prizerajú a premrhali ešte aj jedinečnú príležitosť slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Vôbec totiž túto udalosť nevyužili na intenzívnu komunikáciu pozitív Európskej únie a namiesto toho vo verejnej diskusii prevážili vnútropolitické kauzy a spory. V čase keď jeden členský štát opúšťa EÚ a u nás sa niektorí za odchod tiež vyslovujú, však o výhodnosti nášho členstva hovoriť musíme.

Viac..  Volebné právo žien berieme ako úplnú samozrejmosť. Naše prastaré mamy ale za to dlho bojovali

Ešte dôležitejšie je povedať si pravdu o rizikách vystúpenia z EÚ. V dnešnej dobe je náročné a nepopulárne presviedčať pomocou faktov a argumentov, no je to správne. Ak sa o to ani len nepokúsime, neskončí sa to pre Slovensko a jeho občanov dobre.

Všetky výhody členstva Slovenska v EÚ si môžete prečítať tu.

O Juraj Miškov

Juraj Miškov
Bývalý poslanec NR SR, exminister hospodárstva a predseda strany SKOK!

Odporúčame pozrieť

lietadlo

Letecké spoločnosti sa musia vysporiadať so súčasnými mimoriadnymi okolnosťami. EÚ im sľubuje pomoc

Predsedníčka Výboru EP pre dopravu Karima Delli prisľúbila urýchlené prerokovanie návrhu, ktorý leteckým spoločnostiam umožní …