Domov / ĽUDIA / EÚ: Vlani požiadalo o azyl vyše 63.000 neplnoletých osôb bez sprievodu dospelých
utecenci deti
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

EÚ: Vlani požiadalo o azyl vyše 63.000 neplnoletých osôb bez sprievodu dospelých

Brusel – Vyše 63.000 neplnoletých osôb bez sprievodu dospelých požiadalo v roku 2016 o azyl v Európskej únii – ide o pokles v porovnaní s rekordným počtom 97.000 detí zaregistrovaných v roku 2015, ale aj tak je tento údaj stále päťkrát vyšší než predchádzajúci priemer. Informoval o tom Štatistický úrad Európskej únie.

Takmer 24.000 neplnoletých osôb bez sprievodu, čiže necelých 40 percent z celkového počtu, prišlo z Afganistanu. Osamotených prišlo takmer 12.000 sýrskych detí, čo sa rovná 20 percentám z celkového počtu žiadostí nesprevádzaných detí o azyl.

Drvivú väčšinu mladých žiadateľov o azyl tvorili príslušníci mužského pohlavia, konkrétne 89 percent z celkového počtu. Takmer 70 percent neplnoletých príchodzích bez sprievodu dospelých bolo vo veku 16-17 rokov.

Viac..  Realita niektorých európskych miest: Priplatíte za parkovanie a aj tak dostanete pokutu

Výrazne najvyšší počet žiadostí bol zaregistrovaný v Nemecku – útočisko tam hľadalo takmer 36.000 nesprevádzaných detí, čiže 57 percent z celkového počtu. Pomerne vysoké počty žiadostí o azyl zaznamenali aj v Taliansku, Rakúsku a Británii.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zemetrasenie, albansko

Medzinárodné spoločenstvo poskytne na rekonštrukciu Albánska zničeného zemetrasením 1,15 miliardy eur

Na medzinárodnej darcovskej konferencii v Bruseli sa stretlo zhruba 100 delegácií z Európskej únie, jej …