EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Komisia predĺži mandát Jána Figeľa ako osobitného vyslanca EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete
Figel
Ján Figeľ. PHOTO: © European Union.

Komisia predĺži mandát Jána Figeľa ako osobitného vyslanca EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete

Komisia sa rozhodla predĺžiť o rok mandát Jána Figeľa ako osobitného vyslanca EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete.  Od svojho vymenovania v máji 2016 navštívil Figeľ viacero mimoeurópskych krajín vrátane Iraku, Jordánska, Sudánu a Spojených arabských emirátov, a zúčastnil sa na mnohých medzinárodných podujatiach a procesoch spojených s podporou náboženskej slobody. 

Veľmi aktívne sa zapojil do dialógu so zástupcami vlád a občianskej spoločnosti, vrátane náboženských a mimovládnych aktérov.  Jadro práce pána Figeľa je definované Usmerneniami EÚ o slobode náboženstva a viery, ktoré boli prijaté roku 2013. Vytvorenie tohto postu bolo v EÚ ako i vo svete prijaté veľmi pozitívne.

Ján Figeľ k tomu uviedol: “Sloboda svedomia, náboženstva a presvedčenia je prejavom úcty k dôstojnosti každého človeka. Dnes je však odopieraná alebo obmedzovaná v živote až troch štvrtín svetovej populácie. Prenasledovaných ľudí pribúda, a potrebujú podporu zo strany slobodných krajín. Občania, no hlavne verejní činitelia EÚ a Slovenska môžu svojím konaním ovplyvniť vývoj vo svete i osudy prenasledovaných ľudí. Je to aj naša zodpovednosť.”

Ján Figeľ bude ako osobitný vyslanec EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete aj naďalej vystupovať ako osobitný poradca komisára pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj Nevena Mimicu s cieľom podporovať väčšiu informovanosť o slobode náboženského vyznania v rámci programu rozvojovej spolupráce.

Viac..  Obľúbenosť Merkel klesá. Podporuje ju najmenej ľudí odkedy je v čele vlády

O dac

Odporúčame pozrieť

Macedonsko

Macedónska vláda zverejnila otázku pre referendum o zmene názvu krajiny

SKOPJE — Macedónsky premiér Zoran Zaev oznámil znenie otázky, ktorú dostanú občania v jesennom referende …