Macron
Emmanuel Macron. PHOTO: © European Union- EP.

Macron chce v rámci EÚ zjednotiť mzdy vyslaných a miestnych pracovníkov


Francúzsky prezident Emmanuel Macron žiada v rámci EÚ zjednotenie podmienok odmeňovania medzi vyslanými a miestnymi pracovníkmi. Európsku smernicu o vysielaných pracovníkoch preto treba rozšíriť o zodpovedajúce kontrolné mechanizmy, povedal Macron vo štvrtok na stretnutí s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudeom Junckerom.

Pokiaľ európska politika nebude pre občanov zrozumiteľná, môže to podporiť extrémne politické sily, varoval Macron, ktorý podľa rakúskej agentúry APA spomenul príklad Veľkej Británie, kde voliči rozhodli o vystúpení krajiny z EÚ. S Macronom sa stotožnil aj šéf komisie, pričom zdôraznil, že „sociálny dumping nemá v Európe miesto“. „Náš návrh je jasný: rovnaká mzda za rovnakú prácu na rovnakom mieste,“ povedal Juncker.

Na sprísnenie opatrení proti mzdovému a sociálnemu dumpingu v EÚ tlačí viacero krajín vrátane Rakúska, uviedla agentúra APA.

Viac..  Zelenskyj vyzval šéfku Európskej komisie na nový balík sankcií proti Rusku

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia navrhla odobrať Maďarsku 7,5 miliardy EUR pre porušovanie zásad právneho štátu

Európska komisia (EK) v nedeľu odporučila pozastaviť poskytovanie finančných prostriedkov Maďarsku pre porušenie princípov právneho …