humanitarna pomoc
Ilustračné PHOTO: © European Union.

EÚ poskytne 44 miliónov eur pre ohrozených ľudí v Afganistane, Iráne a Pakistane

 Európska komisia (EK) odsúhlasila humanitárnu pomoc vo výške 44 miliónov eur, ktorú poskytne ľuďom v núdzi v Afganistane, Iráne a Pakistane.

Finančná pomoc EÚ je určená najmä na podporu afganských utečencov a ich rodiny žijúce v Iráne a Pakistane. Ide o obyvateľov postihnutých dlhoročnými konfliktami a opakujúcimi sa prírodnými katastrofami.

“Pomoc EÚ je určená pre státisíce ľudí postihnuté konfliktami a prírodnými katastrofami v juhozápadnej a strednej Ázii,” zdôraznil eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis. Pripomenul, že v dlhodobom horizonte sú takýmito udalosťami najviac postihnuté deti. “Investícia do budúcnosti detí je rozhodujúca pre stabilizáciu celého regiónu”, dodal.

Komisia spresnila, že 25,5 milióna eur pomôže vnútorne vysídleným ľuďom v Afganistane, ktorí museli utiecť z vojnových zón alebo ktorí utrpeli zranenia. Profitovať z nej budú aj najviac ohrození afganskí utečenci, ktorí sa vracajú do svojej krajiny.

Takmer 10 miliónov eur dostanú humanitárne organizácie pracujúce v Iráne, aby zabezpečili základné potreby pre afganských utečencov a ich rodiny s dôrazom na vzdelávanie detí, poskytnutie ochrany, stravy, vody, zdravotnej starostlivosti a hygieny.

Viac..  Ivan Štefanec: Sme bližšie k obmedzeniu legálnych daňových únikov

Organizácie pomáhajúce na území Pakistanu získajú z celkovej sumy približne sedem miliónov eur, ktoré pomôžu najmä vysídleným Pakistancom z dôvodu vnútorných konfliktov a poskytnú aj základné služby pre afganských utečencov.

V strednej Ázii bude poskytnutých viac ako dva milióny eur na zníženie rizika prírodných katastrof.

 Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

plan

Plán obnovy neumožňuje Slovensku meniť reformy, hovorí Céline Gauer z Európskej komisie

BRATISLAVA – Plán obnovy neumožňuje Slovensku meniť reformy a presúvať prostriedky medzi kapitolami, či do …