Domov / ĽUDIA / Nemecko začalo udeľovať humanitárne víza čečenským homosexuálom
Angela Merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union.

Nemecko začalo udeľovať humanitárne víza čečenským homosexuálom

BERLÍN – Nemecko začalo udeľovať humanitárne víza čečenským homosexuálom. Agentúre Associated Press to potvrdilo tamojšie Ministerstvo zahraničných vecí.

Ako oznámili, prvý muž do krajiny pricestoval už v utorok a žiadosti o humanitárne víza ďalších štyroch občanov Čečenska momentálne posudzujú. Nemecko poskytuje víza z neodkladných humanitárnych dôvodov osobám, ktoré môžu dokázať, že sú vo vážnom nebezpečenstve.

V uplynulých mesiacoch sa na verejnosť dostali informácie o represiách voči gejom v Čečensku. Podľa viacerých správ miestna polícia zadržiavala a mučila približne 100 mužov, ktorých podozrievala z homosexuality. Tieto tvrdenia agentúre AP potvrdili niektoré obete týchto zákrokov.

Predstavitelia autonómnej ruskej republiky dané správy odmietli. Nemecká kancelárka Angela Merkelová v máji vyzvala ruského prezidenta Vladimira Putina, aby pomohol s ochranou práv čečenských gejov.

Viac..  Deň dovolenky navyše pre cyklistov, navrhuje nemecký poslanec. Poisťovne sú skeptické

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

elektrokolobezka

Berlín zaznamenal za tri mesiace 74 nehôd elektrokolobežiek

Počas troch mesiacov, odkedy v nemeckej metropole Berlín povolili používanie populárnych elektrokolobežiek, zaznamenala polícia 74 …