Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

Cenu európskeho občana za rok 2017 získal bloger Ján Benčík


Európsky parlament rozhodol, že Cenu európskeho občana za rok 2017 získa bloger a občiansky aktivista Ján Benčík. Na cenu ho nominoval slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH, EĽS). Ján Benčík vo svojich blogoch rozkrýva svet slovenských extrémistov a upozorňuje na ich vyjadrenia a činy, ktoré sú v rozpore s tým, aký obraz sa o sebe snažia vo verejnosti navodiť. Za svoje texty čelil niekoľkokrát vyhrážkam smrťou.

„Som veľmi rád, že sa pánu Benčíkovi dostane tejto pocty na základe mojej nominácie. Pán Benčík robí skvelú prácu európskeho významu. Dnes, keď extrémizmus v Európe na vzostupe je mimoriadne dôležité poukazovať na príklady ľudí, ktorí sa mu neboja postaviť. Ján Benčík svojimi textami plní úlohu, ktorú by mal robiť štát a jeho inštitúcie. Verím, že jeho príkladom sa inšpirujú aj ďalší aktívni občania a spoločne nedáme extrémizmu šancu.“

Cenu európskeho občana udeľuje Európsky parlament od roku 2008 jednotlivcom a inštitúciám, ktoré sa mimoriadne zaslúžili o obranu európskych hodnôt, medzinárodnú spoluprácu, či svojou činnosťou pomáhajú svojmu okoliu. V roku 2014 ju na nomináciu Ivana Štefanca získala Eva Siracká z Ligy proti rakovine. Slávnostné odovzdávanie ocenenia prebehne v Európskom parlamente v Bruseli.

Viac..  Peter Pollák a jeho výzva v Európskom parlamente: Najchudobnejšie regióny sú najzraniteľnejšie. VIDEO

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

putin

Európsky parlament vyhlásil Rusko za sponzora terorizmu

Po zverstvách, ktoré vykonal režim Vladimíra Putina proti ukrajinským civilistom, europoslanci označili Rusko za štát …