EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Macron povedal May, že brexit si môžu ešte stále rozmyslieť
Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. PHOTO: © European Union- EP.

Macron povedal May, že brexit si môžu ešte stále rozmyslieť

PARÍŽ / Stále ešte nie je neskoro na to, aby si Veľká Británia rozmyslela svoj postoj a rozhodla sa z Európskej únie neodísť. Po rokovaní s britskou premiérkou Theresou May v Paríži to vyhlásil francúzsky prezident Emmanuel Macron. “Rozhodnutie (o brexite) bolo prijaté suverénnym britským ľudom. Rešpektujem to,” povedal na spoločnom brífingu po rokovaní s May Macron. Ako však dodal, z pohľadu Európy, pokiaľ sa rokovania o brexite neskončia, stále bude možnosť zmeniť kurz udalostí.

May zdôraznila, že pôvodný plán zostáva nezmenený a rokovania o brexite sa začnú presne podľa plánu. Podľa informácií britskej tlače začína však byť s týmto ostrým prístupom čoraz osamotenejšia aj doma na ostrovoch.

Ako napísalo utorňajšie vydanie denníka The Daily Telegraph, viacerí dôležití členovia kabinetu britskej premiérky už tajne rokujú s opozičnými labouristami o prípadnom spoločnom postupe, ktorý by mal zaručiť, že pozícia Veľkej Británie k odchodu z Európskej únie bude “jemnejšia”.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä boj proti dumpingu a spotrebiteľské práva

Čoraz väčšiu podporu medzi britskými politickými stranami má údajne plán vytvoriť naprieč politickým spektrom akúsi spoločnú komisiu, ktorá by diskutovala o podobe brexitu. The Daily Telegraph dokonca cituje nemenovaného vysokopostaveného politika Konzervatívnej strany, May, ktorý tvrdí, že konzervatívci “už momentálne otázku brexitu nemajú pod kontrolou” a dodáva, že vláda musí “dbať na názor všetkých strán”.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 45. týždňa 2017

ČO NOVÉ VO SVETE: PODĽA PROGNÓZY EK BY MALA EUROZÓNA RÁSŤ NAJRÝCHLEJŠIE OD ROKU 2007 …

  • najmudrejsi

    V jednej vete povedať “Rešpektujem to” a v ďalšej to poprieť, mehehe… také typické pre súčasné politické zombie. Nie, klamár Macron nerešpektuje rozhodnutie britských občanov. On na ich rozhodnutie ako správny liberálny demokrat z vysoka se*ie.