EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Podnikateľská dôvera vo Veľkej Británii sa výrazne zhoršila
Theresa May
Britská premiérka Theresa May. PHOTO: © European Union.

Podnikateľská dôvera vo Veľkej Británii sa výrazne zhoršila

Neistota po britských parlamentných voľbách spôsobila v krajine výrazné zhoršenie podnikateľskej dôvery. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala zamestnávateľská organizácia Inštitút riaditeľov (IoD). Vo voľbách ani jedna z hlavných politických strán nezískala parlamentnú väčšinu, čo prinútilo konzervatívcov premiérky Theresy Mayovej uchádzať sa o podporu od severoírskych nacionalistov.

Podľa prieskumu, v rámci ktorého inštitút oslovil 700 svojich členov, zamestnávatelia nemajú jasnú predstavu, ako urýchlene prekonať patovú situáciu.

Zopakovanie volieb ešte v tomto roku si však neželajú, nakoľko by to poškodilo britskú ekonomiku, ktorá už v súčasnosti čelí negatívnym globálnym trendom, tvrdí IoD.

Prioritou vlády musí byť nová dohoda o voľnom obchode s Európskou úniou, uviedol generálny riaditeľ IoD Stephen Martin. Ako dodal, zamestnávatelia sa tiež vyslovili za urýchlené predbežnú dohodu o podmienkach ukončenia členstva krajiny v EÚ, pričom za dôležité považujú vyjasnenie statusu zamestnancov z iných členských štátov európskeho spoločenstva vo Veľkej Británii.

Viac..  Slováci sa počas sviatku vybrali na nákupy do Rakúska. Na cestách boli zápchy

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Korcok

Ivan Korčok: Oceňujem vyjadrenie Theresy May, že silná EÚ je v britskom záujme

V bezprostrednej reakcii na prejav britskej premiérky Theresy May vo Florencii telefonoval z Washingtonu v …