supertrieda
PHOTO: supertrieda.com

Titul Supertrieda roka 2017 získala trieda z Michaloviec

V bratislavskom Spoločenskom dome Nivy sa uskutočnilo národné finále 12. ročníka výchovno-vzdelávacej súťaže Supertrieda. Cieľom projektu je ponúknuť všetkým deťom na Slovensku tému, ktorou sa budú celý rok zaoberať v rámci vyučovania a na jej základe vytvoria umelecké dielo, ktorým sa budú prezentovať na školskej, celoštátnej a medzinárodnej úrovni.

Témami tohtoročnej Supertriedy boli heslá „Ako by vyzeral lepší svet?“ a „Myslenie je pohyb“. V národnom finále sa stretlo 24 tried z celého Slovenska, ktoré súťažili v troch vekových kategiách. Celkový titul Supertrieda roka 2017 si napokon odniesla trieda 7. AB zo Základnej školy Teodora Jozefa Moussona v Michalovciach pod vedením pani učiteľky Jany Gombitovej. Trieda získala umelecké dielo, maľbu na skle so Swarovského kryštáľmi s názvom Múza pre Supertriedu 2017, ktorého autorom je pani maliarka Adela Melišeková.

Vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek zároveň vyzdvihol európsky rozmer súťaže:“Supertrieda je ako jediný vzdelávací projekt zo strednej Európy zaradená medzi vzorové projekty v rámci európskej vzdelávacej siete. Tohtoročné témy Supertriedy sú zároveň dokonale v súlade s hodnotami EÚ, ktorej cieľom je budovať lepšiu a modernejšiu spoločnosť založenú na princípoch solidarity a vzájomnej pomoci.” 

Viac..  Europoslanec Bilčík pripomienkoval zákon o financovaní RTVS

Dobrovoľného výchovno-vzdelávacieho projektu sa doposiaľ za 12 rokov zúčastnilo viac ako 36 tisíc detí. Jeho hlavnou myšlienkou je tvorivá spolupráca všetkých žiakov triedy pri tvorbe vlastného umeleckého diela – filmu a predstavenia, ktoré si sami vymyslia a zrealizujú. Z detí sa tak stávajú scenáristi, režiséri, kameramani, kostyméri, či producenti. Projekt zároveň učí deti navzájom komunikovať, vytvárať tím a integrovať sa bez ohľadu na sociálny či rasový pôvod.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Hlavným poradcom na Generálnom riaditeľstve Európskej komisie pre klímu bude Dušan Chrenek

Európska komisia vymenovala, Dušana Chreneka, bývalého vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, do prestížnej pozície …

Consent choices