Domov / POLITIKA / Monika Smolková: Už dnes sa pripravujeme na možný prílev utečencov z Afriky
Monika Smolkova
Europoslankyňa Monika Smolková. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Smolková: Už dnes sa pripravujeme na možný prílev utečencov z Afriky

BRUSEL / Strácame príliš veľa času, aby sme efektívne riešili migračnú krízu. Vyhlásil to v Bruseli šéf Európskeho parlamentu Antonio Tajani. Sankcie podľa neho pripomenú štátom, že musia dodržiavať dohody a migrantov prijímať. Podľa Tajaniho nemôžeme všetko nechávať na pleciach iba dvoch členských krajín – Talianska a Grécka.

“Sme jedna európska rodina a pravidlá platia pre všetkých. Solidarita musí vychádzať zo srdca. A ak tam nie je, budeme konať,”povedal šéf Európskeho parlamentu Antonio Tajani. Tajani stále trvá na tom, aby krajiny museli za každého neprijatého migranta platiť desaťtisíce eur.

Europoslanci mu, ale pripomínajú, že aktuálny systém prerozdeľovania zlyhal, pretože väčšina tých, ktorí prišli do východočlenských krajín sa nakoniec zobrali a odišli napríklad do Nemecka.

Viac..  Eurokomisár Dombrovskis: Potrebujeme, aby krajiny EÚ posilnili svoju odolnosť voči nastávajúcim globálnym rizikám

Už dnes sa pripravujeme na možný prílev utečencov z Afriky, prípadne robíme všetko preto, aby neprišli a pomáhame Afrike,” povedala europoslankyňa Monika Smolková.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

biodiverzita

Biodiverzita sa za posledné roky alarmujúco znižuje a môžu za to predovšetkým ľudia

Mnohým rastlinným a živočíšnym druhom čoraz viac hrozí vyhynutie. Môžu za to predovšetkým ľudia. Prečítajte …