Mikolasik
Europoslanec Miroslav Mikolášik. FOTO: Mária Jakušová.

Mikolášik mobilizuje Európsky parlament na podporu Charlieho Garda

Štrasburg, 3. júl 2017 – Slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) vyzýva kolegov v Európskom parlamente (EP) na vyjadrenie jednoznačnej a silnej podpory pre chlapca Charlieho Garda a jeho rodičov. Desaťmesačný Charlie je hospitalizovaný v londýnskej nemocnici, ktorá škandalózne rozhodla nechať ho zomrieť prerušením liečby, výživy a hydratácie napriek nevôli rodičov. 

Hovoríme jasné NIE a dôrazne odsudzujeme hanebné správanie, ktoré podkopáva hodnoty civilizovanej spoločnosti, uvádza sa v otvorenej výzve, ku ktorej sa z iniciatívy Mikolášika v týchto chvíľach pripájajú ďalší europoslanci. Mikolášik pre Charlieho hľadá podporu čo najširšej skupiny europoslancov a kolegov vyzýva pridať sa k tisíckam ľudí, vrátane pápeža Františka, ktorí sú rozhorčení nad odsúdeniahodným konaním nemocnice Great Ormond Street Hospital v Londýne.

Charlie trpí zriedkavou, ťažkou genetickou chorobou. Vedenie nemocnice rozhodlo nariadiť eutanáziu, opierajúc sa o rozhodnutie britských súdov a Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý pre chlapčeka potvrdil rozsudok smrti. Nemocnica prijala rozhodnutie proti vôli rodičov chlapčeka, ktorí sa usilujú o ďalšiu experimentálnu liečbu v USA, na ktorú sa im podarilo vyzbierať 1,4 mil. libier. Odpojenie od prístrojov bolo naplánované na piatok 30. júna, vedenie nemocnice ho aktuálne presunulo na neskôr.

Viac..  Eurobarometer: čo očakávajú Slováci v najbližšom roku?

Mám nádej, že spoločne sa nám toto rozhodnutie podarí zvrátiť v prospech práva na život, vyjadril presvedčenie Mikolášik, ktorý je lekár a predseda Pracovnej skupiny EĽS pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Rekapitulácia prvého polroka 2021 v EP: Covid-19, Konferencia o budúcnosti Európy a klimatický predpis

Počas prvého polroka 2021 Európsky parlament prijal opatrenia na zmiernenie dopadov koronakrízy a spustil Konferenciu …