Jean-Claude Juncke
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. PHOTO: © European Union.

Hádka v europarlamente. Podľa Junckera sú poslanci smiešni

BRUSEL / Medzi predsedom Európskeho parlamentu Antonion Tajanim a predsedom Európskej komisie Jeanom Claudom Junckerom sa strhla hádka. Juncker sa totiž sťažoval na nízku účasť europoslancov v Európskom parlamente v deň, keď mali hodnotiť prvý polrok 2017.

Predseda Európskeho parlamentu vyzval Junckera, aby sa nestaral do vecí, do ktorých ho nič nie je. Juncker odkázal poslancom, okrem iného, že sú podľa neho úplne smiešni.

Juncker sa najprv posťažoval, že sa mu zle pozerá na nízku účasť poslancov v Európskom parlamente v deň, keď mali zhodnotiť prvý polrok 2017 a vývoj situácie v EÚ počas čerstvo skončeného maltského predsedníctva. V pléne sedelo len niekoľko desiatok z celkového počtu 750 europoslancov, na čo Junkcer zareagoval slovami, že to poslanci “snáď nemyslia vážne”.

Predseda Európskeho parlamentu Tajani mu na to odpovedal, že si vyprosí úctivejší tón voči poslancom. “Komisia nekontroluje parlament, je to naopak parlament, ktorý by mal kontrolovať komisiu,” dodal šéf Európskeho parlamentu.

“Ak by Muscat bol Merkelová, čo je ťažko predstaviteľné, alebo Macron, čo je už ľahšie predstaviteľné, mali by sme tu dnes plno. Parlament je úplne smiešny,” povedal Juncker.

Viac..  Ministri zahraničných vecí krajín EÚ rozšírili sankcie proti Bielorusku

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

plan

Plán obnovy neumožňuje Slovensku meniť reformy, hovorí Céline Gauer z Európskej komisie

BRATISLAVA – Plán obnovy neumožňuje Slovensku meniť reformy a presúvať prostriedky medzi kapitolami, či do …