nakladna lod
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Niektorí z europoslancov sa obávajú prílevu nekvalitných výrobkov z Ukrajiny

ŠTRASBURG / Viacerí europoslanci hovoria o tom, že Ukrajina je v podstate vo vojne a treba jej prejaviť solidaritu. Nová dohoda umožňujúca prístup väčšieho množstva tovarov má Kyjevu pomôcť prekonať katastrofálnu ekonomickú situáciu.

“V tejto situácii sa Európska únia rozhodla, že prevážia ľudské aspekty,” uviedol Eduard Kukan, slovenský europoslanec z Európskej ľudovej strany. Napriek ľudských aspektom si niektorí myslia, že Ukrajine pomáhame viac než dosť.

Podľa Moniky Beňovej ide o prehnanú podporu Kyjeva, ktorý nedodržiava zadané úlohy. “Napríklad reforma verejnej správy a sú to celkom konkrétne protikorupčné opatrenia, ktoré zatiaľ nefungujú,” uviedla europoslankyňa.

Protiargumenty hovoria o tom, že Ukrajina sa nachádza v neštandardnej situácii, a preto sa prijímajú aj neštandardné opatrenia a výnimky. Kritici hovoria aj o tom, že Úniu takto môžu zaplaviť lacné a nekvalitné ukrajinské výrobky. “Pre Slovensko je to výhoda pokiaľ umožníme voľný pohyb osôb, tovaru a služieb,” tvrdí Monika Smolková z Aliancie socialistov a demokratov.

Viac..  EK chce preskúmať politiku hospodárskej súťaže a jej prínos pre zelenú a digitálnu transformáciu

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

lockdown

AKTUÁLNE: Slovensko vstupuje do dvojtýždňového lockdownu. Od polnoci začne platiť núdzový stav

Vláda schválila návrh na vyhlásenie núdzového stavu, ktorý bude platiť od dnešnej polnoci 90 dní. …