Domov / TECHNOLÓGIE / Po Európe vzniknú miesta s bezplatnou WIFI pre každého
internet
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Po Európe vzniknú miesta s bezplatnou WIFI pre každého

Európsky parlament a Rada EÚ schválili viac ako 5000 prístupových bezdrôtových miest k internetu na verejných priestranstvách po celej Únii. V praxi to znamená, že sa po členských štátoch Európskej únie vytvorenia miesta, kde sa budete môcť rýchlo pripojiť na internet. Navyše, prvé roky prevádzky platia verejné orgány. 

Dohoda zahŕňa vytvorenie jednotného systému autentifikácie v rámci Európskej únie, zariadenia rozmiestnené geograficky vyvážene v rámci členských štátov, ale aj pokrytie prevádzkových nákladov na tri roky verejnými orgánmi, ktoré majú užívateľom poskytnúť bezplatný, jednoduchý a bezpečný prístup na internet.

“Bez ohľadu na to, kde ľudia žijú alebo koľko zarábajú, každý Európan by mal ťažiť z pripojiteľnosti na WIFI. Vysokorýchlostný a širokopásmový prístup k službám zdarma je kľúčovým k vybudovaniu digitálnej únie,” uviedol spravodajca Carlos Zorrinho.

Viac..  Monika Smolková: Je načase, aby aj Facebook, Google a veľké spoločnosti chránili práva autorov

 

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

spotrebitel

Dvojaká kvalita výrobkov je pre Záborskú a Škripeka neprijateľná

Europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek dnes podporili procedurálny návrh, ktorý by umožnil hlasovať o zákaze predaja …