EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Únia potrestá sankciami 16 Sýrčanov zapojených do chemických útokov
Europska unia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Únia potrestá sankciami 16 Sýrčanov zapojených do chemických útokov

Európska únia uvalí sankcie na 16 Sýrčanov, ktorí sú podľa jej presvedčenia zapojení do chemických útokov voči sýrskym civilistom. Nové reštriktívne opatrenia sa dotknú vojenských predstaviteľov a vedcov.

Britský minister zahraničia Boris Johnson v pondelok pred zasadnutím Rady Európskej únie uviedol, že inkriminované osoby potrestajú zmrazením účtov a zákazmi cestovania do európskeho bloku. Podľa Johnsona tento krok ukazuje odhodlanie “Británie a zvyšku jej priateľov v Európe” bojovať proti chemickým útokom v Sýrii.

V máji Európska únia rozšírila sankcie proti Sýrii o jeden rok, keďže tamojšia vláda pokračuje v agresii voči vlastnému obyvateľstvu. Európska dvadsaťosmička už potrestala zmrazením účtov a cestovnými zákazmi 240 osôb a 67 organizácií v tejto vojnou zmietanej krajine.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Európa pochybuje o integrácii Turecka. Ankara sa vyhráža utečencami

O dac

Odporúčame pozrieť

Filmova cena LUX

Filmová Cena LUX: Nominácie troch finalistov sú už známe

Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani na tlačovej konferencii počas Benátskych dní oznámil nominácie troch filmov …

  • XXX

    Vláda nepodnikla žiadnu “agresiu” voči vlastnému obyvateľstvu. Sýrska vláda bojuje proti terroristom z Islamského štátu a nami sponzorovaným “umierneným” rebelom napojeným na Al Qaedu, pravým agresorom konfliktu za účelom zmeny režimu, ktorý USA politicky nevyhovoval.

    Ako občan EU vyjadrujem svoj hlboký nesúhlas so sankciami a je mi ľúto ,že moja krajina sa prostredníctvom EU a NATO na utrpení Sýrčanov podieľa.