EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / SPOTREBITEĽ / Ministri EÚ riešili tému dvojitej kvality potravín
potraviny
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Ministri EÚ riešili tému dvojitej kvality potravín

V Bruseli sa uskutočnilo zasadnutie Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov, kde sa ministri členských štátov okrem iného venovali aj otázke dvojitej kvality potravín.

V rámci stretnutia komisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová pri tejto príležitosti uviedla: „Ide o vážnu a dôležitú otázku. Mnoho ľudí na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a iných krajinách majú pocit, že sa s nimi zaobchádza ako s druhoradými spotrebiteľmi.   Urobím preto všetko, čo je v mojich silách, aby som obnovila dôveru ľudí v spravodlivé zaobchádzanie v rámci EÚ.  Musíme si byť istí, že náš jednotný trh je skutočne jednotný, a že sa v ňom neuplatňuje dvojaký meter.“

Komisárka zároveň dodala: „Stojím na strane spotrebiteľov. To je dôvod, prečo sa v súčasnosti  chystám urobiť dve veci. Ako prvé budem spotrebiteľským orgánom dotknutých krajín pomáhať pri využívaní existujúcich právnych nástrojov, ktoré majú k dispozícii, najmä v oblasti pravidiel o nekalých obchodných praktikách.  Budeme sa snažiť uľahčiť ich použitie, a to aj koordinovane, s cieľom účinne presadzovať právo EÚ. 

Po druhé, budem iniciovať stretnutie výrobcov a maloobchodníkov, aby spolu diskutovali o konkrétnych výrobkoch, kde sme zhromaždili dôkazy. Je dôležité, aby spolu v tejto oblasti obe strany spolupracovali. Pri riešení tohto problému, ktorý je, zdá sa, len v niektorých členských štátoch, musíme spojiť sily. Potrebujeme dôkazy, takže som s radosťou prijala správu, že ministri Českej republiky, Slovenska, Slovinska, Maďarska, ale aj Nemecka a Belgicka hovorili o spoločnom úsilí a spolupráci s cieľom nájsť riešenie. Ak to bude potrebné, Európska komisia je pripravená konať a pomôcť im v tejto oblasti.“

Viac..  Koledujeme si o problémy. Slováci sa stále viac zadlžujú

O dac

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Posunuli sme sa o krok bližšie k lacnejšej energii pre všetkých

Európsky parlament dnes schválil balík legislatívnych opatrení, ktoré prispejú k budovaniu Energetickej únie, zníženiu cien energií …

  • To nie je pocit – to je istota. Nekvalitnejší tovar za vyššie ceny. Čo trh znesie – to sa z neho “vyrazí” ! Škoda že sa v tomto prípade nemôžu obchodníci vyhovoriť na zlých brazílskych dodávateľov pokazeného mäsa !?

  • senegalec

    Nemám pocit že som občan 2.kategórie – to by bolo prisilné konštatovanie. Mám ale pocit , že ma obchodník podviedol. Tak ako to robia rôzni podomoví špekulanti .

    Určite sú za týmto problémom väčšie zisky predajcov aj výrobcov. Skôr by som povedal,že je to chyba obchodníkov, určite musia zníženú kvalitu tovaru poznať, napriek tomu tovar predávajú ako prvotriedny.A na SK aj drahšie.

    Chyba je aj u zodpovedných štátnych kontrolných inštitúciach. Na problém bolo treba sústavne upozorňovať,pranierovať ho a informovať verejnosť o takýchto praktikách.. Som presvedčený,že by to obchod poznal na obratoch a ziskoch .

    Jednoducho povedané:zopár predajcov si rozdelilo SK trh a diktujú podmienky. A každého konkurenta ………………..