Barcelona
ZDROJ: Reprofoto noviny.sk.

Barcelona sa spamätáva zo smrteľného teroristického útoku


BARCELONA / Štvrtkový útok dodávkou na známom a turistami vyhľadávanom bulvári Las Ramblas v centre Barcelony si vyžiadal až trinásť obetí. Katalánska polícia následne v noci zo štvrtka na piatok zabila piatich podozrivých v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony. Pri ďalšom pokuse o teroristický útok utrpelo zranenia aj šesť civilistov a jeden príslušník polície.

“Potvrdzujeme teroristický útok,” oznámila krátko po udalosti katalánska polícia. Následne uzatvorila bulvár, prikázala zatvoriť aj všetky obchody a prevádzky na ňom, ako aj neďaleké stanice metra a vlaku. Nariadila tiež, aby sa ľudia miestu útoku a jeho okoliu vyhýbali, celú oblasť monitoruje helikoptéra.

​Útočníci boli podľa internetovej stránky denníka El País dvaja a po incidente sa skryli v bare v jednej z vedľajších ulíc.

Ďalší útok v Cambrils sa stal len osem hodín po tom, ako dodávka v Barcelone vošla medzi ľudí, pričom zabila 13 z nich a okolo stovky zranila, asi 15 z nich vážne. Medzi mŕtvymi a zranenými sú podľa katalánskej polície občania 24 krajín.

Viac..  Ivan Štefanec: Na názore študentov nám záleží

Podozriví z Cambrils mali podľa polície na sebe výbušné vesty, plánovali preto uskutočniť niekoľko kontrolovaných explózií.

Úrady v súčasnosti pracujú s teóriou, že podozriví z Cambrils a útok v Barcelone súvisia so stredajšou explóziou v meste Alcanar, pri ktorej zahynula jedna osoba. Obyvatelia domu zrejme pripravovali výbušné zariadenia.

K útoku na rušnom bulvári Las Ramblas v Barcelone sa už prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát. Polícia v súvislosti s ním zatkla dve osoby, no šoféra sa zatiaľ nepodarilo zadržať.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Španielsko by sa mohlo stať centrom vývozu zemného plynu, ponúkol premiér Sánchez

Španielsko by sa mohlo stať centrom pre export zemného plynu do európskych krajín, ktoré chcú …