Barcelona
ZDROJ: Reprofoto noviny.sk.

Útok v Barcelone: Polícia zabila piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý útok

BARELONA / Katalánska polícia zabila piatich podozrivých v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony. Pri ďalšom pokuse o teroristický útok utrpelo zranenia aj šesť civilistov a jeden príslušník polície.

 

Štyroch mužov zastrelili na mieste, piaty podľahol následne svojim zraneniam. Niektorí boli opásaní výbušninami, oznámila katalánska polícia podľa agentúr AP a AFP.

Incident nasledoval po štvrtkovom útoku v Barcelone, pri ktorom prišlo o život 13 ľudí a viac než stovka ďalších sa zranila. Podľa ministra vnútra katalánskej regionálnej vlády Joaquina Forna majú obe udalosti spojitosť. Cambrilský útok je v rovnakej línii, “je v tom spojitosť”, povedal, bez toho aby podal bližšie vysvetlenie.

Bezpečnostné zložky v poradí druhý teroristický útok zararzili hneď v zárodku. Polícia vyzývala obyvateľov mesta Vambrils, ktoré leží pri mori asi 120 kilometrov južne od Barcelony, aby nevychádzali z domovov

Pre výbušniny zasahovali pyrotechnici pri aute útočníkov, ktorých zastavila až zrážka s policajným autom. Urobili preventívne riadené výbuchy, aby trhaviny aktivovali a vyhodili ich tak do vzduchu.

Viac..  Online predaj v Únii naďalej rastie, v niektorých štátoch tvorí vyše tretinu predajov

V Španielsku je doba prázdnin a v nočných hodinách je v uliciach množstvo ľudí, vrátane turistov. Jeden zo zranených civiliustov je v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. “Údajní teroristi išli v Audi A3 a zrazili niekoľko ľudí, než narazili na policajnú hliadku a potom začala streľba,” uviedol podľa agentúry AFP hovorca katalánskej regionálnej vlády.

“Medzi druhou a pol treťou sme boli na plážovej promenáde. Počuli sme streľbu a mysleli sme si, že to musia byť rakety, ale boli to výstrely,” povedal agentúre 20-ročný zamestnanec reštaurácie Markel Artabe.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Španielsko by sa mohlo stať centrom vývozu zemného plynu, ponúkol premiér Sánchez

Španielsko by sa mohlo stať centrom pre export zemného plynu do európskych krajín, ktoré chcú …

Consent choices