teroristicke utoky, terorizmus
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia


BRATISLAVA / Policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej konferencii oznámil, že sa teroristický stupeň ohrozenia na Slovensku zvyšuje na 2. stupeň. Potrvá do ďalšej zmeny bezpečnostnej situácie.

Národná bezpečnostné analytické centrum sa zišlo, aby prerokovalo, či je potrebné zvýšiť hrozbu teroristického stupňa na Slovensku. Diskutovalo sa tiež o tom, či je potrebné, aby bolo centrum v prevádzke 24 hodín denne sedem dní v týždni. Výsledkom diskusie boli dve uznesenia.

V prvom uznesení odporúča centrum ministrovi vnútra zvýšiť stupeň teroristického ohrozenia z 1. na 2. stupeň. “Ak v niektorom z členských štátov Európskej únie dôjde k pokusu alebo k činu terorizmu a mohol by mať dopad aj na Slovensko a jeho občanov, pričom sa predpokladá, že je málo pravdepodobný, je možné zvýšiť stupeň z 1. na stupeň 2.,” uviedol policajný prezident.

Podľa Gašpara však zvýšený stupeň nie je nič výnimočné, pričom druhý stupeň ohrozenia sme na Slovensku už mali. Dôsledkom zvýšenia stupňa bude aj zvýšenie počtu hliadok, a to na miestach ako sú vlakové stanice, kultúrne či športové verejné akcie aj nákupné centrá. Pridajú sa úlohy hraničnej cudzineckej polície. Tá má dôsledne skúmať, aké osoby k nám prichádzajú a tiež majú eliminovať príchod podozrivých osôb.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo je dôležité, aby bolo Rusko na zozname štátov podporujúce terorizmus. VIDEO

Obsahom druhého uznesenia je zabezpečenie režimu 24 hodinovej prevádzky Národného bezpečnostného analytického centra na minimálne dva týždne. K týmto dvom týždňom sa vymedzili aj isté obdobia na konci septembra a na začiatku októbra.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk 

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

V. Remišová: Národné záujmy Slovenska a Česka bude v EÚ počuť silnejšie, dohodli sme spoločný postup

Spoločne dokážeme viac – na rokovaní v Brne to vo štvrtok zdôraznili vicepremiérka Veronika Remišová …