Vybor EP
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä brexit a kontaminované vajcia

Výbory Európskeho parlamentu sa budú tento týždeň zaoberať škandálom s kontaminovanými vajcami a pomocou pre Taliansko, ktoré postihli zemetrasenia. Preberať budú aj situáciu v Poľsku.

Brexit

V pondelok sa začalo tretie kolo rokovaní o brexite. V stredu sa parlamentný vyjednávač Guy Verhofstadt zúčastní schôdze zamestnaneckého výboru EP. Jeho členov by mal informovať o súčasnom stave a ďalších krokoch.

Kontaminované vajcia

Vo viacerých krajinách EÚ boli z predaja stiahnuté vajcia, ktoré obsahovali potenciálne nebezpečný insekticíd fipronil. Najnovším potravinovým škandálom sa budú vo štvrtok zaoberať členovia poľnohospodárskeho výboru.

Pomoc pre Taliansko po zemetraseniach

Rozpočtový výbor bude v stredu hlasovať o finančnej pomoci pre Taliansko, ktoré postihli viaceré ničivé zemetrasenia. Z Európskeho fondu solidarity by mala krajina dostať až 1,2  miliardy eur. Ak sa tak stane, pôjde o najvyššiu sumu, aká bola kedy z tohto fondu mobilizovaná. Okrem toho by mal výbor odobriť aj dodatočných 500 miliónov eur na podporu zamestnanosti mladých.

Viac..  Súčasný rozsah vypuknutia nákazy koronavírusom si vyžaduje väčšiu koordináciu krokov na úrovni EÚ

Karcinogény

Ešte pred začiatkom leta sa Parlament a Rada predbežne dohodli na novej smernici, ktorá by mala lepšie chrániť ľudí, ktorí sú v práci vystavení karcinogénom a mutagénom. V stredu bude o smernici hlasovať zamestnanecký výbor EP.

Náhrady stravy

Výbor pre verejné zdravie bude vo štvrtok hlasovať o nových pravidlách pre zloženie a označovanie rozličných  náhrad stravy.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Schmit

Cezhraniční pracovníci sa ocitli v neistej situácii. Komisia pripravila opatrenia, aby im nič nebránilo v pohybe

Komisia vydala nové praktické rady, ktorými chce zabezpečiť, aby sa mobilní pracovníci v rámci EÚ, …