EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Vladimír Maňka: Dávajte si bacha. Klamári ohrozujú Vašu budúcnosť, zdravie a život
Vladimir MANKA
Europoslanec Vladimír Maňka. PHOTO: © European Union- EP.

Vladimír Maňka: Dávajte si bacha. Klamári ohrozujú Vašu budúcnosť, zdravie a život

Klamstvo a podvody sú fenomény, ktoré sú všade okolo nás. Máme sklony uveriť klamstvám, negatívnym správam a všetkému, čo nás môže ohroziť. Asi aj preto majú vo svete často navrch tí, ktorí vedia manipulovať ľudí.

Viete, prečo Richard Sulík uspel v posledných voľbách do Európskeho parlamentu?

Pamätáte si jeho výroky o “bruselských byrokratoch”, ktorí nútia výrobcov, aby znižovali výkon vysávačov? Platia jeho slová, že ľudia budú musieť vysávať na jednom mieste viackrát a preto zaplatia za viac elektrickej energie?

PHOTO: Archív VM.

Aká je pravda?

Stačí, ak si zapnete počítač a do Googlu vložíte slovo “vysávače”. Nádete tam vysávače, ktoré spotrebujú 3x menej energie, ako ich predchodcovia spotrebovali pred tromi rokmi. Pritom ich výkon je väčší, ako výkon “Sulíkových vysávačov”, ktorých zachovanie obhajoval. Za dva – tri roky používania nového – inovatívneho vysávača ušetríte viac peňazí na elektrickej energii, ako stojí celý nový vysávač.

Viac..  Mnohí Slováci si na úroveň priemernej mzdy ani zďaleka nesiahnu

Nové európske pravidlá o vysávačoch ušetria 19 TWH ročne do roku 2020. To prinesie také úspory, že budeme potrebovať o 4 jadrové elektrárne menej.

Opatrenia “hlupákov z Bruselu” v spolupráci s výrobcami vysávačov priniesli zároveň väčšiu životnosť motora, nižšiu hlučnosť, dlhšiu trvanlivosť hadice. Straty pri nasávaní klesajú, sú kvalitnejšie tesnenia, znižuje sa prašnosť!!!

Veď na znečitenie ovzdušia zomrie ročne viac ľudí, ako na HIV, chrípku a maláriu spolu.

Stojí za to bojovať za dobré veci pre ľudí, napriek odporu všelijakých “Truhlíkov”, ktorých máme v Európe, aj na Slovensku dosť.

Komentár pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pripravil europoslanec Vladimír Maňka.

O dac

Odporúčame pozrieť

manka

Vladimír Maňka: Mocnosti, ktorým sa nepáči EÚ využívajú falošné správy, aby nás oslabili

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Viac..  Grant určený pre …

 • Miroslav Weinzettel

  Hahaha – vysávače, ktoré spotrebujú o 200% menej energie… O 100% menej znamená, že fungujú zadarmo. O 200% menej asi znamená, že makajú zadarmo a ešte dodávajú toľko energie, čo v minulosti spotreboval starý vysávač… Tak teraz neviem, kto je klamár…

 • Ľubomír Kmotorka

  No uvidíme, skôr som skeptický, aféra s dieslovymi motormi tiež vznikla pre tvrdé regulácie .

 • Boris

  Pán Maňka, veď to je úbohý, dosť hlúpy a nenávistný prejav. Uvedomujete si aké je vše hodnotenie nových vysávačov predčasné? Čo budete hovoriť keď sa ukáže že životnosť nových vysávačov je vďaka inovatívnemu zvýšeniu sacieho výkonu akurát tak 2 roky aby vydržali záručnú dobu? Vysávač z 50-tych rokov mojej starej mamy ešte funguje a výkonný Karcher čo som kúpil začiatkom 90rokov funguje taktiež. Keby ste aspoň trochu rozumeli technike, tak by vám bolo jasné, že takéto zvýšenie sacieho výkonu spôsobí zvýšené opotrebenie kritických súčiastok. Čo keby sme zobrali do úvahy životnosť, energetickú náročnosť výroby a zaťaženie životného prostredia výrobou vysávačov. Vôbec to nemusí byť také jednoznačné ako píšete.
  Veď Vy len využívate situáciu, aby ste mohol nekultúrnym spôsobom vynadať svojmu nenávidenému politickému proťajšku do manipulátorov a truhlíkov.
  Veď vy ste, zdá sa rovný! Naviac, veľmi dobre sa pamätám na na Vaše šafárenie s verejnými prostriedkami keď ste boli županom nášho kraja. Boh chráň, aby ste sa nám vrátil domov. Veď vy ste niečo ešte oveľa horšie.
  Poradím Vám, čušte ako voš pod chrastou a tešte sa, že môžete žrať veľkou lyžicou z bruselského koryta.

 • Algoritmus

  Čiastočne inteligentný počin by bol nariadiť určitý pomer príkonu a sacieho výkonu. Ale nie absolútnu hodnotu príkonu. To je byrokratická kravina. Keby ste boli trochu rozmýšľali, nemuseli by ste teraz špekulovať nad tým, ktorý vysávač zaradíte do akej kategórie, či bude priemyselný alebo určený pre domácnosti. To by ale vaše byrokratické mozgy museli aspoň trochu ovládať fyziku a iné prírodné vedy. A ako ste si zjavne všimli, pán Maňka, tie vysávače s nižším príkonom sa už nejaký čas vyrábajú aj bez nariadení EU.