EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / S Českou republikou sa vzájomne podporíme v kandidatúre o agentúry
Fico
Premiér Robert Fico. PHOTO: © European Union.

S Českou republikou sa vzájomne podporíme v kandidatúre o agentúry

S Čechmi sa vzájomne podporíme v kandidatúre o agentúry, ktoré momentálne sídlia v Londýne a po brexite budú musieť prejsť do Európy. Vyhlásil to premiér Fico na nedávnom stretnutí s českým premiérom v Ledniciach. V hre je prestížna agentúra pre liečivá a bankový dohľad.

Slovensko bojuje o agentúru liečiv s ročným rozpočtom 300 miliónov eur a 900 priamymi zamestnancami. Brusel bude pri výbere posudzovať niekoľko kritérií. “Zabezpečiť, aby agentúra bola funkčná dňom odchodu Británie z únie, dostupnosť tejto agentúry, adekvátne vzdelávacie zariadenia pre deti ľudí z agentúry. Prístup na pracovný trh, sociálnu a lekársku starostlivosť pre deti, podnikateľské prostredie a geografická poloha,” povedala zástupkyňa EK Helena Dalli.

“Slovensko je jediný štát EÚ, ktorý nemá takúto agentúru, preto sa s veľkými nádejami usilujeme,” povedal Fico. Rovnaký názor má aj ministerstvo zdravotníctva. “Verím, že práve tieto menšie krajiny dajú hlas nám a verím, že máme šancu,” vyhlásil minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Konenčné rozhodnutie padne na konci jesene, keď po viac kolovom rozhodovaní v komisii, agentúru odklepnú niektorému z uchádzajúcich sa miest premiéri na samite v Bruseli.

Viac..  Po brexite sa do Británie dostanú len vysoko kvalifikovaní cudzinci

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk/Richard Juriš.

O red

Odporúčame pozrieť

Korcok

Ivan Korčok: Oceňujem vyjadrenie Theresy May, že silná EÚ je v britskom záujme

V bezprostrednej reakcii na prejav britskej premiérky Theresy May vo Florencii telefonoval z Washingtonu v …