europsky parlament
Plenárne zasadnutie poslancov Európskeho parlamentu. PHOTO: © European Union- EP.

Juncker bude bilancovať. Po lete funguje Európsky parlament opäť na plné obrátky

ŠTRASBURG / Po letnej prestávke po prvýkrát zasadá Európsky parlament. Očakáva sa veľké bilancovanie šéfa Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera o tom, v akom stave sa Európska únia nachádza. Europoslanci budú riešiť aj viacero ďalších tém, medzi nimi aj vajíčkový škandál, ktorý sa dostal aj na Slovensko.

Európska komisia už má za sebou polovicu funkčného obdobia pod vedením Jeana-Clauda Junckera. Je teda čas na to, aby predstúpil pred europoslancov a predstaví svoju víziu o Európskej únii na najbližšie roky. 

Europoslanci majú hlasovať aj o bezplatnom wifi pripojení na verejných miestach. Vzniknúť by malo približne 5000 miest. Pôjde hlavne o knižnice, nemocnice či námestia v mestách. Nová legislatíva sa pripravuje aj v rámci boja proti klimatickým zmenám. Tá zaväzuje členské štáty Európskej únie k výsadbe nových stromov po výrube v inej časti lesa.

Viac..  Ivan Štefanec: Sme bližšie k obmedzeniu legálnych daňových únikov

Po prvýkrát má zasadnúť aj Výbor pre terorizmus. Europoslanci sa chcú vrátiť aj k vajíčkovému škandálu. Varovania o nebezpečnom fipronile vo vajíčkach prišli podľa nich do krajín neskôr. Pracovať preto chcú na včasnom varovaní obyvateľov krajín v prípade budúcich hrozieb. 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia

Únia odložila najbližšie kolo rokovaní s Austráliou o voľnom obchode

Najbližšie naplánované kolo rokovaní medzi Európskou úniou (EÚ) a Austráliou o voľnom obchode Brusel odložil. …