EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Štáty Európskej únie môžu dostávať 60 000 eur za každého utečenca
utecenci
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Štáty Európskej únie môžu dostávať 60 000 eur za každého utečenca

BERLÍN / Štáty Európskej únie by v budúcnosti mohli dostávať 60 000 eur za každého utečenca prijatého podľa kvót. Krajinám, ktoré by utečencov prijímali vo veľmi malom počte, by sa peniaze odpočítali.

Ako uvádza portál Novinky.cz odvolávajúci sa na Frankfurter Allgemeine Zeitung, spor o prerozdeľovanie utečencov trvá už dva roky a výrazne komplikuje vzťahy v rámci Európskej únie. Práve podľa nemeckého denníka by mohla dohoda medzi krajinami vyzerať tak, že sa dublinský systém pre prípad núdzovej situácie doplní o mechanizmus na prerozdelenie maximálne 200 000 žiadateľov o azyl.

Za každého utečenca by krajina mohla dostať až 60 000 eur. Celková čiastka by tak mohla dosiahnuť až 12 miliárd eur. Systém zahŕňa aj negatívnu finančnú motiváciu. Ak by štát prijal menej ako polovicu svojej kvóty, odpočítalo by sa mu zase 60 000 za osobu.

Viac..  Od januára vstupujú do platnosti ďalšie opatrenia na posilnenie transparentnosti eurofondov

Ku kvótam, ktoré krajiny ako Česko, Slovensko, Maďarsko a Poľsko odmietajú, sa vyjadrila aj nemecká kancelárka Angela Merkel, ktorá verí, že sa v neďalekej budúcnosti podarí nájsť cestu k solidárnemu prerozdeľovaniu utečencov.

Podľa kancelárky je ale najprv nutné stabilizovať osttané prvky utečeneckej a migračnej politiky ako je napríklad účinná ochrana vonkajších hraníc alebo dôslednejší boj proti príčinám migrácie.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

peniaze

Znižovanie prídavkov na deti v Rakúsku sa dotýka aj slovenských opatrovateliek

BRATISLAVA / Rakúska ministerka zahraničných vecí na svojej prvej pracovnej ceste navštívila Slovensko. Témou rokovaní bol …

 • Daniel

  Ja nemusím súdruha alkoholika Zemana,no dobre to povedal Nemcom.
  Jasne im pripomenul, že on nieje žiadny obchodník s ľuďmi, no a s tým sa dá jedine súhlasiť.
  Za druhé, prečo tu chce vedenie EÚ nasilu natlačiť tak rizikových jedincov?!

 • ivosimic

  Daniel, prezident ČR nie je alkoholik a tobôž nie súdruh. A čo sa týka tých negrov, ktorí ani nevedia čo je to práca, tak tých nám sem tlačia Háááámeričania s úmyslom rozvrátiť Európu do základov , aby mali o jedného konkurenta na ovládnutie sveta menej. A vedenie EU je len poskokom tých spomenutých Hááááááááááááááámeričanov. Aby bolo jasno. Vás ako plateného diskutéra som ešte nedefinoval.

 • Algoritmus

  Budeme prerozdeľovať aj Ukrajincov, ktorí prišli na Slovensko? Asi sotva. Zase raz my máme byť solidárni s Nemcami, ale Nemci s nami byť nemusia. Fico by si mal otvoriť hubu v Bruseli a žiadať, aby prijatí Ukrajinci u nás boli započítaní do našej kvóty. Nechápem, prečo sa tak ešte zatiaľ nestalo. My si tak naplňme kvóty civilizovanými ľuďmi a Nemci a ostatné národy so samovražednými ambíciami nech sa zamorujú islamom, keď ich to tak baví.