EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKO/ENVIRO / Monika Smolková: Emisie, ktoré vypúšťajú lietadlá, sa budú musieť znížiť
letecka preprava
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Monika Smolková: Emisie, ktoré vypúšťajú lietadlá, sa budú musieť znížiť

ŠTRASBURG / Európskym stromom dochádza dych. Nielenže starnú, ale ani tie vyrúbané sa nenahrádzajú novými. Európsky parlament preto chce, aby sa za stromy, ktoré sa odstránia, povinne vysádzali nové. Inak totiž nebudeme schopní dostatočne znižovať emisie skleníkových plynov.

Nedávne prieskumy ukázali, že až 75 % obyvateľov Európskej únie má obavy o životné prostredie. Podľa europoslancov sú obavy oprávnené. Sú to práve lesy, ktoré pohlcujú najviac oxidu uhličitého. Navrhujú preto novú legislatívu, ktorá má životnému prostrediu pomôcť.

 “Podstatnú časť emisií tvorí poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, domácnosti, ale bohužiaľ aj závody a fabriky, ktoré vyrábajú a púšťajú skleníkové plyny do ovzdušia. Oblasť emisií sa netýka len áut, ale týka sa vôbec dopravy všeobecne, najmä leteckej dopravy,” hovorí pre EuropskeNoviny.sk europoslankyňa Monika Smolková.

Viac..  Europoslanci žiadajú od členských štátov zvýšenie absorpčnej kapacity lesov

Europoslanci však nepožadujú len povinné vysádzanie. Problém majú aj lietadlá. Keďže sa v najbližších rokoch očakáva rapídny nárast leteckej dopravy, lietadlá, ktoré nebudú spĺňať emisné normy, budú čakať na letiskách ešte vyššie pokuty. 

Europoslanci tvrdia, že ak by sme v súčasnosti nezačali riešiť výrub stromov ani emisie z lietadiel, klimatickú dohodu z Paríža by sme nedokázali dodržať.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Korcok

Ivan Korčok: Oceňujem vyjadrenie Theresy May, že silná EÚ je v britskom záujme

V bezprostrednej reakcii na prejav britskej premiérky Theresy May vo Florencii telefonoval z Washingtonu v …