EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Rakúski policajti začali odhaľovať zakryté tváre moslimiek
moslim, burka
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Rakúski policajti začali odhaľovať zakryté tváre moslimiek

VIEDEŇ / Zákaz nosenia šatky, ktorá zahaľuje celú tvár, platí od začiatku októbra v Rakúsku. Polícia už posilnila svoju prítomnosť na viedenskom letisku a kontroluje dodržiavanie nového nariadenia.

Moslimky si teda musia po prílete do krajiny šatku sňať, inak im hrozí zadržanie a pokuta 150 eur. Doteraz zahalené ženy na letisku odvádzali do oddelenej miestnosti, kde kontrolovali ich totožnosť podľa tváre a odtlačku prstov. “K veci budeme samozrejme pristupovať primerane, ale ako polícia skrátka musíme zákon uplatňovať,” vysvetľoval hovorca rakúskych policajtov už 1. októbra, kedy zákon vošiel do platnosti.

V Rakúsku žije asi len 150 žien, ktoré si zahaľujú celú tvár. Opatrenie sa preto bude najviac dotýkať predovšetkým cudziniek, ktoré do krajiny priletia, píše portál novinky.cz.

Viac..  Problémy osôb s postihnutím nie sú podkapitolou sociálnej politiky

Zmyslom zákona, ktorý zakazuje zahaľovanie celej tváre burkou, nikábom ale napríklad aj kuklou, je “zaistenie súdržnosti v otvorenej spoločnosti.” Proti tomuto zákonu sa však postavili niekoľkí aktivisti, a v karnevalových maskách protestovali v uliciach Viedne.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

registrovane partnerstva

V Rakúsku budú môcť homosexuálne páry od roku 2019 uzatvárať manželstvo

VIEDEŇ / Rakúsky najvyšší súd rozhodol, že páry rovnakého pohlavia sa budú môcť zosobášiť od začiatku …

  • Daniel

    S tým sa dá jedine súhlasiť. Hranice EÚ sú stále ako rešeto, na tom treba tiež tvrdo pracovať!

  • Algoritmus

    To je len prázdne gesto, ktoré nič nerieši. “Zaistenie súdržnosti v otvorenej spoločnosti” je len populizmus, aby zalepili oči odporcom imigrácie. Majú tam 700.000 moslimov a robia cirkus okolo 150 zaplachtovaných ksichtov. Islamskí imigranti, ktorí im tam prichádzajú, sú väčšinou muži. Nadržaní a necivilizovaní. Miesto toho, aby to vyhnali z krajiny, robia tomu módnu políciu. Čo je Rakúsko dnes? Bulvárna televízna relácia?