Fico
Premiér Robert Fico. PHOTO: © European Union.

Premiér Fico: Musíme znovu roztočiť koleso slovenského poľnohospodárstva

“Musíme znovu roztočiť koleso slovenského poľnohospodárstva,” povedal predseda vlády Robert Fico na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pri príležitosti osláv 65. výročia jej založenia. “Poľnohospodárstvo sme vnímali ako priestor na tvorbu krajiny, ako niečo, čo nám rozvíjalo vidiek a čo reálne fungovalo,” povedal premiér a dodal, že poľnohospodárstvo bolo v minulosti výkladnou skriňou krajiny.

“Nedávno sme ratifikovali v Paríži významnú klimatickú zmluvu. Prosím, reagujte na zásadné klimatické zmeny, ktorých sme svedkami aj na Slovensku. To, čo sa pestovalo niekde dole na západe, sa dnes možno už ani tu nepestuje. Na severe sa objavujú plodiny, ktoré sa typicky produkovali v Stredomorí alebo v teplejších oblastiach. Musíme na to reagovať a pripravujte na to aj absolventov,” zdôraznil Robert Fico.

Robert Fico sa poďakoval všetkým aktívnym poľnohospodárom na Slovensku, že sa snažia vrátiť slovenské poľnohospodárstvo tam, kde jeho miesto vždy oprávnene bolo a obrátil sa na tých absolventov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ktorí sa chcú vrátiť do aktívneho poľnohospodárskeho života, aby sa zaujímali o podporné mechanizmy, ktoré pripravuje ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná pre mladých farmárov. Ministerke sa zároveň premiér poďakoval za jej angažovanosť, ktorú vyvíja na podporu slovenských poľnohospodárov.

Viac..  Najpozitívnejší vplyv na rozvoj Slovenska mali podľa Slovákov vstup do EÚ a NATO a prijatie eura

Štúdium na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite už absolvovalo 80 tisíc študentov. Ako uviedol Robert Fico, Slovenská poľnohospodárska univerzita je jednou zo škôl, na ktorú môžeme byť na Slovensku právom pyšní. “Toto je univerzita, kde je absolútne prepojenie vzdelávania a praxe. A chcem zaželať tejto škole, aby si udržala vysokú kvalitu a naďalej priťahovala záujem mladých ľudí,” povedal predseda vlády.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Najpozitívnejší vplyv na rozvoj Slovenska mali podľa Slovákov vstup do EÚ a NATO a prijatie eura

Najpozitívnejší vplyv na rozvoj samostatného Slovenska mali podľa Slovákov vstup do Európskej únie (EÚ) a …

Consent choices