EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Europoslanci: Ak v Afrike podporíme rozvoj, spomalí to migračné toky do Európy
migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Europoslanci: Ak v Afrike podporíme rozvoj, spomalí to migračné toky do Európy

Rozvojový výbor Európskeho parlamentu prijal uznesenie, kde navrhuje stratégiu EÚ pre Afriku. Poslanci sú presvedčení, že ak v Afrike podporíme rozvoj, spomalí to migračné toky do Európy. 

Odvtedy, ako k nám začali prúdiť toky utečencov a ekonomických migrantov, sa začali štáty EÚ viac zaujímať o to, čo sa deje v našom okolí. Ozývajú sa hlasy, že nadmernú migráciu najlepšie vyriešime tak, ak ju podchytíme v jej koreňoch, čiže ak pomôžeme vytvoriť lepšie podmienky pre ľudí tam, kde žijú.

Viaceré africké krajiny zažili v posledných rokoch hospodársky boom, sú však aj také, ktoré sa zmietajú v chudobe, nestabilite a úradujú tam teroristi. Populácia tohto kontinentu navyše veľmi rýchlo rastie a pre všetkých týchto ľudí bude treba vytvoriť pracovné miesta.

Viac..  Komisia vydáva odporúčania na zlepšenie fungovania štítu na ochranu osobných údajov medzi EÚ a USA

Aj francúzsky europoslanec Maurice Ponga (EPP) je jedným z tých, ktorí chcú bojovať s problémom tam, kde pramení. Je autorom správy, kde hovorí, že kľúčovú úlohu pri podpore ekonomického rastu by mohla zohrávať rozvojová pomoc. Viac sa dozviete v našom videu.

Pongovu správu prijal rozvojový výbor, plénum by malo o nej hlasovať počas novembrového plenárneho zasadnutia.

O dac

Odporúčame pozrieť

Benova

Monika Beňová: Ochrana oznamovateľov korupcie si vyžaduje aj európske riešenie

Úvod tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu je venovaný potrebe efektívnejšej ochrany oznamovateľov korupcie. Pravidlá …

 • Algoritmus

  Prvý (a bolo to už pred mnohými mesiacmi), koho som počul rozprávať, že máme pomáhať tým ľuďom tam, kde žijú, čiže v Afrike (a ignorovali ho), bol, mimochodom, Slovák (Sulík). Dúfam len (ale asi naivne), že EÚ si pod tou pomocou Afričanom nepredstavuje to, čo doteraz, čiže vykrmovať ich, aby sa rýchlejšie množili.

 • Viliam Baňák

  Priatelia, podpora štátov v tretích krajinách je základom, aby nevznikala migrácia !!!
  Keď nebude migrácia , potom nebude imigrácia do Európy a do EÚ !!!
  Vybudujme jednotné OS OSN s jednotným velením a budeme mať ročne 800 mld. na podporu tretích krajín, zalesníme planétu ZEM !!!! Tu sú moje návrhy : https://panobcan.sk/peace/

 • Viliam Baňák

  … nie na vykrmovanie, dajme im technológie do poľnohospodárstva, priemyslu a nech oni si vyrábajú svoje produkty ale aj pre nás . Základom je práca pre všetkých ľudí na planéte ZEM v produktívnom veku !!! Vybudujme im fabriky a dovážajme tovary z tretích krajín k nám !!!