Domov / KULTÚRA / V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky
martin schulz
Martin Schulz. PHOTO: © European Union 2017- EP.

V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky

BERLÍN / Minister vnútra Thomas de Maizièr prišiel s nápadom, zaviesť v Nemecku oficiálne moslimské sviatky v oblastiach, kde žije veľa moslimov. Jeho nápadu je otvorený aj šéf SPD a bývalý šéf Európskeho parlamentu Martin Schulz.

“Nad týmto návrhom sa musíme zamyslieť. Musíme byť v Nemecku schopní predložiť návrh a potom o ňom v kľude a seriózne diskutovať,” povedal Schulz.

Bývalého predsedu Európskeho parlamentu prekvapilo, že s týmto návrhom prišiel práve Thomas de Maizièr. Ten sa vyjadril: “Tam, kde je veľa moslimov, prečo by človek nemohol premýšľať aj o moslimskom sviatku.” Z jeho vlastnej strany sa však na tento nápad zniesla vlna kritiky. 

Podľa portálu Novinky.cz sa počet moslimov v Nemecku odhaduje na približne 4,5 až 5 miliónov, nie všetci z nich ale majú nemecké občianstvo. Spolkové usporiadanie Nemecka sa sviatkami v jednotlivých častiach dosť líši. Celonemeckých je len pár sviatkov.

Viac..  Poznáme európske hlavné mestá kultúry 2020. Jedno leží na pobreží Atlantiku, druhé pri Jadranskom mori

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Minister Waytha Moorthy a J. Figel

J. Figeľ varuje pred radikalizáciou v Malajzii: Zmiznutie aktivistov z radov kresťanov a hinduistov mohla kryť štátna moc

Medzinárodné spoločenstvo má obavy, že zmiznutiu aktivistov v Malajzii mohlo napomôcť aj krytie zo strany …