Domov / KULTÚRA / V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky
martin schulz
Martin Schulz. PHOTO: © European Union 2017- EP.

V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky

BERLÍN / Minister vnútra Thomas de Maizièr prišiel s nápadom, zaviesť v Nemecku oficiálne moslimské sviatky v oblastiach, kde žije veľa moslimov. Jeho nápadu je otvorený aj šéf SPD a bývalý šéf Európskeho parlamentu Martin Schulz.

“Nad týmto návrhom sa musíme zamyslieť. Musíme byť v Nemecku schopní predložiť návrh a potom o ňom v kľude a seriózne diskutovať,” povedal Schulz.

Bývalého predsedu Európskeho parlamentu prekvapilo, že s týmto návrhom prišiel práve Thomas de Maizièr. Ten sa vyjadril: “Tam, kde je veľa moslimov, prečo by človek nemohol premýšľať aj o moslimskom sviatku.” Z jeho vlastnej strany sa však na tento nápad zniesla vlna kritiky. 

Podľa portálu Novinky.cz sa počet moslimov v Nemecku odhaduje na približne 4,5 až 5 miliónov, nie všetci z nich ale majú nemecké občianstvo. Spolkové usporiadanie Nemecka sa sviatkami v jednotlivých častiach dosť líši. Celonemeckých je len pár sviatkov.

Viac..  Monitor kultúrnych a tvorivých miest bol inšpiráciou pre miestne samosprávy v celej Európe

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Minister Waytha Moorthy a J. Figel

J. Figeľ varuje pred radikalizáciou v Malajzii: Zmiznutie aktivistov z radov kresťanov a hinduistov mohla kryť štátna moc

Medzinárodné spoločenstvo má obavy, že zmiznutiu aktivistov v Malajzii mohlo napomôcť aj krytie zo strany …