EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Kiska, Fico a Danko o zahranično-politickej budúcnosti Slovenska
Slovensko
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Kiska, Fico a Danko o zahranično-politickej budúcnosti Slovenska

BRATISLAVA / Na bratislavskom hrade sa v pondelok začalo stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov. Prezident Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko a premiér Robert Fico, v tejto téme našli zhodu.

Prezident Andrej Kiska, premiér Robert Fico a šéf parlamentu Andrej Danko sa majú dohodnúť na spoločnom postupe pri napĺňaní strategických cieľov týkajúcich sa zahranično-politických záujmov Slovenskej republiky. 

Prezident Kiska na spoločnom obede s predsedom NR SR Dankom a premiérov Ficom navrhol, aby sa traja najvyšší ústavní činitelia stretávala pred každým dôležitým summitom NATO a EÚ. “Pokladám za nesmierne dôležité, aby sme vždy, nielen pri stretávaní sa so zahraničnými partnermi, ale hlavne pred našimi občanmi, potvrdzovali smerovanie, hodnoty a spojenectvá, ku ktorým sa Slovensko prihlásilo,“ povedal Kiska s tým, že protieurópska politika sa stáva súčasťou kampaní, pričom to neobchádza ani Slovensko.

Ďalej prezident podotkol, že je veľmi dôležité informovať občanov o krokoch, ktoré Slovensko robí.  Podotkol, že on vždy ako prezident stál v týchto otázkach za rozhodnutiami vlády a obhajoval ich. “Urobím tak aj o dva týždne v Európskom parlamente, aj 17.novembra, keď na návštevu príde nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier,“dodal prezident.

Viac..  Británia môže zrušiť brexit aj bez súhlasu členských krajín EÚ, potvrdil súd

Podľa premiéra Roberta Fica nič nesvedčí Slovensku tak, ako európska integrácia. “Stávame sa proeurópskym ostrovom v tomto regióne,“ povedal na úvod Fico. Zároveň poďakoval diplomatom, bez ktorých by proeurópska orientácia Slovenska nebola možná a ocenil prácu aj podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča. Slovensko podľa Fica urobilo množstvo krokov, ale aj keď nie sme veľká krajina, sme v zahranično-politických otázkach rešpektovaní. Európsku úniu považuje za svoj životný priestor, ale nebude sa báť prinášať vlastné témy, ako napríklad dvojakú kvalitu potravín.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

benova

Monika Beňová: Pracovníci nesmú byť vystavovaní karcinogénnym chemickým látkam

Plénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať problematikou lepšej ochrany pracovníkov pred …