Domov / SPOTREBITEĽ / Vyklikaj si európsku doménu! Ak máš rýchle prsty, zaregistruješ si ju za dve eurá
websupport

Vyklikaj si európsku doménu! Ak máš rýchle prsty, zaregistruješ si ju za dve eurá

Vyklikaj si svoju zľavu – to je výzva, ktorou sa snaží WebSupport prilákať a pobaviť záujemcov o webový portál. Ponúka totiž doménu .eu s nemalou zľavou; chce to ale postreh, pohotovosť a rýchle prsty.

“Všetci máme radi jednoduché, zábavné a funkčné veci,” opisuje originálny nápad Richard Čermák, Head of Brand spoločnosti WebSupport, ktorá u nás poskytuje priestor na webe pod doménou .eu. “Aj preto prinášame našim zákazníkom kreatívne kampane, vďaka ktorým spoznávajú naše produkty. Túto hru skrátka nepustíte z rúk, kým ju nedohráte.”

Vtip spočíva v tom, že treba v krátkom čase v slovách dopĺňať chýbajúce písmená – vždy pritom ide symbolicky o E a U. Čím viac slov hráč uhádne, tým väčšiu zľavu na doménu .eu môže získať. Preklikať sa takto môže až k poplatku 2 eurá. Treba však byť naozaj dobrý – v posledných leveloch si tvorcovia pripravili aj také slová ako augumentatívum. A čas na správnu odpoveď je limitovaný.

“Vždy nás bavilo premýšľať nad nákupom aj z inej perspektívy. Takýto spôsob objednávky domén je zábavný, v istom zmysle vzdeláva a trénuje postreh a zároveň si dokážete vybojovať lepšiu cenu,” vysvetľuje Richard Čermák, prečo sa rozhodli predávať domény formou súťaže.

Viac..  EÚ reaguje na problém potravinových podvodov

“Je to kombinácia viacerých vecí, ktoré spolu dobre fungujú. Hra má 7 levelov a musíte byť vážne veľmi bystrý, aby ste sa dokázali presekať všetkými. Práve v týchto dňoch sme spustili novú funkcionalitu a umožnili hráčom získať nový život za zozdieľanie na sociálnych sieťach.” Hra má zatiaľ pozitívne ohlasy nielen od zákazníkov a fanúšikov. “Dokonca sme sa dozvedeli, že túto hru využíva niekoľko učiteľov na školách pre zlepšenie postrehu a slovnej zásoby žiakov,” dodáva Richard Čermák.

Zároveň však upozorňuje, že ide o krátkodobú kampaň. WebSupport ju spustil v spolupráci s Euridom, správcom .eu domény a potrvá už iba do konca októbra. “No už teraz premýšľame nad tým, ako využijeme túto mechaniku aj v budúcnosti. Ide o veľmi zábavný spôsob nákupu.”

Zatiaľ najlepší hráč dosiahol 4500 bodov a dostal sa tak na cenu 4,35 eur za doménu. Predstavitelia WebSupport ale veria, že sa nájde niekto, ktorý sa dostane ešte vyššie so skóre a ešte nižšie so svojou cenou.

/PR./

O red

Avatar