EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Európsky parlament organizuje konferenciu o Afrike. Hlavnou témou bude mládež
Afrika
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Európsky parlament organizuje konferenciu o Afrike. Hlavnou témou bude mládež

 Viac ako polovica Afričanov má menej ako 24 rokov. Táto konferencia sa bude sústrediť práve na nich. Prihlásiť sa môžete aj vy.

Okrem poslancov Európskeho parlamentu sa jednodňovej konferencie zúčastnia africkí politickí lídri, predstavitelia Africkej únie a OSN a šéfka európskej diplomacie Federica Mogherini. Diskutovať sa bude o mieri a bezpečnosti, ľudských právach, udržateľnom rozvoji a migrácii.

Hlavnou témou konferencie však bude mládež a rodová rovnosť. V Afrike je totiž úplne iná demografická štruktúra ako u nás. Od roku 1980 sa populácia kontinentu takmer strojnásobila a mladí ľudia tvoria väčšinu jej obyvateľstva. 40% má menej ako 15 rokov a ďalších 20% je vo veku 15-24 rokov.

Rast populácie prináša so sebou viaceré sociálne a hospodárske výzvy. Mladí ľudia, ktorí si tu nevedia nájsť prácu, odchádzajú preč, mnohí z nich práve k nám do Európy. Africké krajiny potrebujú pre nich vytvoriť nové pracovné miesta.

Viac..  Monika Beňová: Prioritou Slovenska v nadchádzajúcom programovom období musí byť rýchlejšie vyrovnávanie sa úrovne miezd

Konferencia o Afrike sa bude konať 22. novembra v Európskom parlamente v Bruseli ešte pred summitom Afrika-EÚ, ktorý bude koncom novembra v Abidžane na Pobreží slonoviny. Na konferenciu sa môžete prihlásiť do 16. novembra.

O dac

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: V nástenkovom tendri zvíťazila spravodlivosť

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta rozhodnutie Najvyššieho …