Danko
Predseda NRSR Andrej Danko. PHOTO: © European Union- EP.

Andrej Danko: S predsedom Sejmu Poľskej republiky bude hovoriť o spolupráci v EÚ

Spolupráca Slovákov a Poliakov v rámci Európskej únie pri otázkach hlbšej európskej integrácie, ale aj toho, ako sa ďalej bude Únia vyvíjať a akou cestou pôjde, je jednou z tém dvojdňového spoločného zasadnutia predsedníctiev Národnej rady Slovenskej republiky a Sejmu Poľskej republiky, ktoré sa dnes začína v Tatranskej Lomnici.

„Veľa Slovákov a Poliakov pracuje v zahraničí a majú tie isté problémy. Týka sa to aj našich občanov v Anglicku, kde nie je doriešená otázka brexitu,“ uviedol po prílete na popradské letisko predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko, kde sa zvítal s predsedom Sejmu Poľskej republiky Marekom Kuchcińským.

Podľa predsedu NR SR počas dvoch dní ukážu, ako dokážu spolupracovať. „Ukážeme, že Slováci a Poliaci musia držať spolu, musia ukázať, že náš hlas nie je malý, že máme rovnaké problémy a budeme ich riešiť spolu vo vzťahu k silnejším štátom,“ uviedol. Kuchcińský naznačil, že stretnutie v Tatrách sa koná v správnej chvíli v kontexte správ, ktoré sa dotýkajú Poľska a Slovenska nielen v rámci celej Európy, ale aj Európskej únie. Podľa jeho slov majú v únii viaceré krajiny rôzne problémy, vychádzajúce i z ambícií rôznych regionálnych iniciatív. Pripomenul, že je dôležité náležite odpovedať na otázku, ako pomôcť Európskej únii pri týchto problémoch, ale aj v snahe, aby stredná Európa rástla z hľadiska hospodárstva i politiky.

Viac..  M. Beňová: Minimálny príjem musí motivovať ľudí zamestnať sa

Okrem rokovania čaká oboch predstaviteľov aj návšteva Lomnického štítu, kam sa vyberú v utorok.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky strom roka

Pri rozvoji územnej samosprávy Slovensku pomôžu odporúčania európskych expertov

Zahraniční experti pripravili pre Slovensko odporúčania na zlepšenie fungovania územnej samosprávy. Návrhy sú súčasťou spoločného …

Consent choices