EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Vyhlásenie slovenských europoslancov k prejavu predsedu NR SR v Štátnej Dume Ruskej federácie
Danko
Predseda NRSR Andrej Danko. PHOTO: © European Union- EP.

Vyhlásenie slovenských europoslancov k prejavu predsedu NR SR v Štátnej Dume Ruskej federácie

Vítame dnešný prejav prezidenta Andreja Kisku v Európskom parlamente. Ako poslanci Európskeho parlamentu sa snažíme našou prácou a postojmi podporovať víziu Slovenska ako modernej Európskej krajiny.   Naša krajina ale neexistuje v medzinárodnom a bezpečnostnom vákuu. Môžeme a máme rôzne pohľady na politickú správu vecí verejných, no musíme mať jasnú predstavu o tom kto sú naši spojenci a kto v medzinárodnom prostredí usiluje o bezpečnosť a lepší život našich občanov.

Prekvapil nás preto prejav, ktorý v čase vystúpenia prezidenta Kisku v pléne Európskeho parlamentu  predniesol predseda NR SR Andrej Danko na pôde Štátnej Dumy Ruskej federácie. Takéto vystúpenia žiaľ nerobia zo Slovenska dôveryhodného člena európskeho spoločenstva.

Chápeme vôľu niektorých občanov vidieť v Rusku kultúrneho partnera na dialóg a podporujeme spoločnú komunikáciu. Táto ale musí jasne reflektovať naše bezpečnostné záujmy a demokratické európske hodnoty.  Máme tiež na zreteli porušovanie základných noriem medzinárodného práva v prípade nášho suseda Ukrajiny a jej územnej celistvosti. Európska a euroatlantická hodnotová príslušnosť nie je samozrejmosťou, je našim záujmom ku ktorému sa potrebujeme živo hlásiť.

Viac..  Elektronické platby v obchodoch a na internete budú bezpečnejšie

Je preto nezodpovedné, ak jeden z našich najvyšších ústavných činiteľov po tom, ako sa k tejto orientácii doma prihlási, koná v zahraničí v priamom rozpore s oficiálnymi postojmi  Slovenskej republiky.

Tak ako Prezident Slovenskej republiky, aj my varujeme pred dvojakým jazykom, ktorým niektorí politici hovoria iné doma, iné na pôde európskych inštitúcií a iné napríklad v Moskve. Tento prístup podkopáva dôveru občanov k politikom a našich partnerov v dobré meno Slovenskej republiky.

Eduard Kukan

Miroslav Mikolášik

Richard Sulík

Branislav Škripek

Ivan Štefanec

Anna Záborská

Jana Žitňanská

Správa je publikovaná v originálnom znení, bez redakčných úprav.

O dac

Odporúčame pozrieť

Timmermans, Tajani

Komisia: Vďaka novému online registru bude EÚ transparentnejšia

Nový online register zjednoduší vyhľadávanie rozhodnutí EÚ prijatých ako delegované akty. Vďaka novému spoločnému online …

 • Daniel

  Danko jednoznačne nepatrí do vrcholovej politiky, robí SVK hanbu a stále prikladá ďalšie lapsusy.

  • Dalibor Kotacka

   Koho je možne v SR označit za “vrcholového” politika ? Kisku???

   • Daniel

    Prezidenta nám okolitý svet závidí a váži si ho. Danko je pravý opak, však áno? O tom sú každodenné aktuality. Stačí len čítať.

    • Dalibor Kotacka

     Kika nema ciste svedomie, nie je to osobnost a za poradcu ma podvodnika Martina Butoru. Ak by si o tom chcel dokazy, daj nejaku adresu, cez Facebook to nejde.

    • Elizabeth Benadik

     co je na nom na zavidenie? ze rozsieva nenavist presne ako vsetci opozicnici? namiesto aby vytvarali nieco pozitivne tak jednaju ako hyeny. jedna pani povedala to su ich dokazy.

     • Daniel

      Vidím že súdruh má klapky na očiach a zrejme aj na všetkých otvoroch. Vnímaš len pro ruskú propagandu a to je rozdiel.

 • Peter

  Od Ruska kupujeme plyn a ropu a kým nás US nedonútili na tzv. protiruské sankcie, ruský odbyt znamenal obživu pre značnú časť Slovákov. EÚ nám nedáva nič. Ich fondy sú z našich príspevkov a čiastočne ide len o malé odškodnenie za stratu schopnosti regulovať cenovú stabilitu a rozhodovať o sebe aj v inom. Blbý EP chce dokonca zaviesť novú daň pre živenie dezertérov a ekonomických turistov. Súdny dvor v LX rozhoduje mimo práva EÚ – čisto politicky. EÚ je lajno v rozklade. Aj so signatármi tohto pamfletu.

  • Elizabeth Benadik

   amerike nejde o nic ine iba ovladnut cely svet. preto musia bojovat vsetkymi moznymi klamstvami proti rusku. USA si stale nieco vymysli aby alebo mohli napadnut hociktoru krajinu alebo postvat cely svet proti urcitej krajine kam si netrufaju vtrhnut.

  • Stefan Konkol

   “EÚ nám nedáva nič.”
   Z EU dostavame podstatne viac, ako do nej davame.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Budget_of_the_European_Union

   Pre Slovensko buducnost nie je EU alebo Rusko. Sme Europania a patrime do EU. A ako jej clenovia sa musime snazit o spolupracu a spojenectvo medzi EU a Euroazijskou uniou vedenou Ruskom. Dobrym zaciatkom by bolo zasadenie sa o zrusenie protiruskych sankcii.

   • Peter

    Eú nám dáva viac iba nominálne. Reálne, keď budeš počítať národohospodársky, musíš dať na stranu nákladov aj stratené zisky ohľadom kvót na mlieko, z riadených procesov likvidácie nášho farmárstva a všetkých odvetví nášho hospodárstva a stratu možností ovládať prostredníctvom národnej banky cenovú stabilitu. To sú nevyčísliteľné straty, s porovnaní s ktorými sú e fondy ako mŕtvemu deka. Protiruské sankcie poškodzujú akurát nás, ale to všetci eurohujeri vedia od počiatku.

 • peter chromcik

  EU vyzera tak preto , lebo sa v nej presadzuju ludia , ako naš premier , minister zahraničných veci , minister financii. Sa pozrite ako vyzerá súčasne slovensko . Ako vyzerá , zdravotníctvo , dialnice , školstvo . A týto ľudia idú riadiť EU .

  EU je jednoznačne najlepší projekt pre Europu od druhej vojny. Jednoznačne sa musím pripojiť ku vyššieuvedeným menám

  • Lőrincz László György

   Zdá sa, že s tým projektom je to pravda, no skutočnosť je tá, že EU je pokračovateľom EHS ktorú založili židia (len 20% zakladateľov boli Európania – teda EHS a aj EU je výtvorom židov a slúži ich záujmov. Slovenská Republika je samostatným subjektom a jej záujmy by mali vychádzať zo záujmov štátotvorného národa a občanov SR. Tak porovnajme.- a možno zistíme, že záujmy SK a EU sú antagonistické… (Právo národa – a teda aj SR – nie je delegovateľné. Nikto nemá na to mandát – rozhodovať o osude SR a Slovenského národa – bez nás…)

 • Bre_Ton

  títo europoslanci sú obyčajní pokrytci, mainstreamovo obviňujúci Rusko zo všetkého zlého na svete. A súčasne slepí voči zločinom Západu. Škoda, že jadro týchto pokrytcov tvoria tzv. kresťanskí politici ako Škripek či Mikolášik.

 • turčan

  Ako OBČAN a VOLIČ aj poslancov do EP sa teraz VEREJNE pýtam uvedených zástupcov SR v EP – koľkokrát kedy a kde predniesli čo len za roky 2012-2017 svoje stanoviská,či komu kde a čo v spätnej väzbe ako POSLANCI svojim voličom skladali odpočet ich predvolebných sľubov a.p. S akým mandátom teda za nás – ktorých akože chápu na diaľku – a potom už len EPvákuum a naše názory, predstavy či dotazy a návrhy napr.s Turca a Žilinského kraja sú ” v poradovníku” MOŽNO v ďaľšom roku volieb?! HODNOTÍTE a odsudzujete DEMOKRATICKY zvoleného POSLANCA NR SR a Predsedu NR SR ?!§ – Dajte operatívny návrh na výskum verejnej mienky nato, ako SLOVENSKÍ OBČANIA posudzujú či hodnotia postupy a prejavy Prezidenta, Premiera, Predsedu NR SR a v kontexte s nimi, v akej pozícii ALE aj u OBČANOV a nielen EP sa nachádzate VY naši zástupcovia v EP a nieln v tejto veci. Nemáte náhodou až moc vysoký odstup od našich každodenných starostí aj problémov a neraz až euroslovenských ?! Pri posudzovaní a nielen JuDr. Danku – skúste začať najprv od seba a v duchu kresťanských európskych princípov a eurotradícií – merajte slová a nesúďte aby ste neboli tiež posudzovaní,lebo ak je a ktokoľvek z Vás bez viny na stave spoločnosti čo len na Slovensku do 19.11.2017 – OZVITE sa – ale nie spoza BUČKU v EP. 19.11.2017 -15,23—-

  • peter chromcik

   Turčan ,musíš čítať aj inú literatúru , ako stranícke príručky. Skús sa na to pozrieť aj napríklad takto . Súčasný premier na sľuboval diaľničné spojenie s Košicami už ani neciem koľko krát. Fakt je ten že v spolupráci so svojimi kolegami z vlády vytunelovali fondy na diaľnice a nám ostávajú len oči pre plač na úsekom Žilina Ružomberok . A teraz si premier zobral za rukojemníkov celé Slovensko . Ak sa nezruší dlhová brzda nebudú diaľnice . Naozaj hodné nás Slovákov Neposudzujem ich ako otcov alebo mami. Posudzujem ich ako ľudí , ktorý nám voličom sľúbili , že sú najlepší odborníci akých Slovensko má . Takže sám vidíš , že posudzujem výsledok ich práce. A ten je biedny . A kto by mal niesť zodpovednosť za tento stav podľa teba? My ich voliči? Nie ja hovorím , že celá vláda . A jej predseda je Danko . Vedel , keď išiel do politiky do čoho ide , tak teraz nech neplače.