EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä glyfosát a ochranu spotrebiteľov na internete
Vybor EP
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä glyfosát a ochranu spotrebiteľov na internete

V Európskom parlamente sa bude tento týždeň konať konferencia o Afrike. Poslanci sa budú venovať zákazu glyfosátu a hlasovať o distribúcii televízneho a rozhlasovaného vysielania online. 

Európsky parlament organizuje verejné vypočutie o glyfosáte potom, ako mu bola doručená európska iniciatíva občanov za jeho zákaz. V októbri poslanci zamietli predĺžiť tomuto kontroverznému herbicídu licenciu a žiadajú, aby bol do roku 2022 úplne zakázaný. Členské štáty budú 27. novembra hlasovať o predĺžení jeho licencie o ďalších päť rokov.

Členovia výborov pre vnútorný trh a právne veci budú hlasovať o nových pravidlách na ochranu spotrebiteľov na internete. Legislatívny návrh požaduje napríklad záruku vrátenia peňazí v prípade, ak film alebo hra, ktorú si kúpite na internete a stiahnete, nebude fungovať.

Výbor pre právne veci bude hlasovať o nariadení na lepšiu distribúciu online televízie a rozhlasu po celej EÚ.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä ochranu spotrebiteľov a transport zvierat

V stredu sa bude v Parlamente konať konferencie o Afrike pri príležitosti blížiaceho sa summitu EÚ-Afrika. Okrem Antonia Tajaniho a Federicy Mogheriny počas nej vystúpi prezident Stredoafrickej republiky Faustin-Archange Touadéra a šéf Európskej investičnej banky Werner Hoyer.

Útvar EP pre zhodnotenie vedeckých a technologických možností (STOA) organizuje prednášku o médiách a umelej inteligencii.

Do Parlamentu zavíta predseda Európskej centrálnej banky Mario Draghi. Rozprávať sa bude s poslancami hospodárskeho a menového výboru.

Členovia výboru pre občianske slobody sa stretnú s predsedom Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO), ktorý im príde predstaviť výročnú správu. EASO je agentúra EÚ, ktorej úlohou je pomáhať členským štátom pri vybavovaní žiadostí o azyl.

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Sme rodina Borisa Kollára, ako aj Progresívne Slovensko spoločne so stranou Spolu, dnes zverejnili kandidátov do eurovolieb

Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec NR SR Peter Pčolinský. Z …