Cena Karola Velkeho
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Cenu Karola Veľkého pre mládež udeľuje Európsky parlament už desať rokov

Šikovní mladí Európania strávili v Bruseli tri dni. Navštívili Parlamentarium a Dom Európskej histórie. Stretli sa s predsedom Antoniom Tajanim a poslancami kultúrneho výboru, ktorým predstavili svoje víťazné projekty.

Tohtoroční víťazi

Všetci traja tohtoroční víťazi, ktorým bola cena udelená v máji, sa zhodujú na tom, že im dodala veľa sebavedomia a chuti pokračovať ďalej.

„Vidíte, že vaša práca, ktorú robíte dobrovoľne, pomáha ostatným a ešte je aj ocenená,“ teší sa Gabriela Jelonek z Poľska. Za svoju rozhlasovú reláciu o Erasme – Erasmus evening – dostala tento rok prvú cenu. A neskôr prišli aj ponuky pracovať pre poľské či zahraničné stanice. 

 „Bolo to po prvý krát, čo sme dostali širšie uznanie. Povedali sme si, že sa na náš projekt sústredíme viac a budeme pokračovať,“ hovorí Ties Gijzel z Holandska. Projektom je web stránka Are We Europe, kde mladí ľudia z celej Európy každý rok prispievajú článkami na konkrétnu tému.

Viac..  Europoslanec Pollák vyzýva ľudí, aby sa dali otestovať. Podľa neho je to najlepšie, čo môžeme urobiť

Aj Dánka Monika Elend, ktorá reprezentuje projekt Re-discover Europe, hovorí, že cena ich „inšpirovala robiť oveľa viac.“ Spoločne s ďalšími mladými ľuďmi zorganizovala v dánskom meste Aalborg podujatie o budúcnosti Európy a jej kultúrnej rozmanitosti.

Prihláste sa aj vy! 

Pracujete aj vy na podobnom projekte s európskou dimenziou? Ak máte od 16 do 30 rokov, tak neváhajte a prihláste sa aj vy. Tri najlepšie projekty od dostanú aj finančnú odmenu vo výške 7500, 5000 a 2500 eur. Viac informácií a prihlasovací formulár nájdete na web stránke Ceny Karola Veľkého. 

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanci chcú zabitie Chovanca dotiahnuť do europarlamentu. Podľa Korčoka ešte nevieme, či bude do vyšetrovacieho tímu zapojený aj slovenský expert

Podľa slov ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka ešte nevieme, či bude do …