EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Ivan Štefanec: Vláda pri rozpočte sústavne porušuje vlastné pravidlá
Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Vláda pri rozpočte sústavne porušuje vlastné pravidlá

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) slovenská vláda pri schvaľovaní rozpočtu sústavne porušuje vlastné pravidlá dané zákonmi o štátnych rozpočtoch. Podľa neho tým znižuje dôveryhodnosť Slovenska v očiach investorov aj občanov.

„Európska komisia Ficovej vláde vytkla, že do Bruselu poslala iné čísla aké budú v skutočnosti. Naplánované deficity nie sú reálne a vláda už teraz vie, že sa jej ich nepodarí dosiahnuť. Vyzývam ministra Kažimíra, aby prestal zavádzať a staral sa o to, aby Slovensko čím skôr dosiahlo vyrovnaný rozpočet.“

Slovensko už štvrtý rok po sebe nedodrží plánovaný rozpočtový deficit a opätovne odsúva svoje ciele vyrovnaného hospodárenia. S vyrovnaným rozpočtom, podľa Štefanca súvisí aj nedodržiavanie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktorý vláde ukladá zavedenie výdavkových stropov pre jednotlivé rezorty.

Viac..  Slovensko stále zaostáva v čerpaní európskych peňazí pre malé a stredné podniky

„Ako upozorňujú aj odborníci, ak by sa výdavkové stropy zaviedli, vyrovnaný rozpočet by bolo možné dosiahnuť aj skôr ako v roku 2019. Prebytkové rozpočty už v EÚ dosiahlo veľa krajín, dokonca aj také krajiny ako je Grécko, a nie je žiadny dôvod, aby Slovensko predstavovalo výnimku.”

O dac

Odporúčame pozrieť

nevidiaci

EÚ schválila ratifikáciu Marrákešskej zmluvy

Rada prijala rozhodnutie, ktorým schválila uzavretie Marrákešskej zmluvy o uľahčení prístupu k uverejneným dielam pre …

 • Daniel

  Presne tak!

 • Viliam Baňák

  Vážený pán Štefanec, Vy píšete čo naša vláda . Ja sa Vás pýtam, prečo dovolíte tie vyjadrenia gen. Petr Pavlovi , že Rusko je náš najväčší nepriateľ !!! Prečo hlasujete za sankcie proti Ruskej federácie a prečo nebojujete proti štvaniu proti Ruskej federácie. Kedy začnete viesť mierovú politiku, ktorá bude v prospech nás všetkých ????

 • Viliam Baňák

  Základom pre celosvetový mier je nehnať sa za blahobytom a nenažranosťou .

  USA a EÚ deklarujú všade blahobyt človeka, ešte nikto vo svete nedefinoval konečnú definíciu Blahobytu človeka = NENAŽRANOSŤ !!!! Z dôvodu nenažranosti, katolícka cirkev si uplatňovala odpustky, v súčasnej dobe USA za podpory Západného sveta túži po prírodnom bohatstve Ruskej federácie !!!
  Čo je smutnejšie, nikto nedefinoval stav človeka, ako bezdomovca, chudobného a nezamestnaného, žiadna medzinárodná legislatíva, ani legislatíva o ľudských právach !!!! Toto je výsmech človeka v 21. storočí !!!! … a my obyčajní ľudia sa na to pozeráme ….. ??? Čo sme to za ľudia ??? Sme horší , ako tie zvieratá, všade deklarujeme na čele s prezidentom SR p. Kiskom, dosiahnutie výdavkov na zbrojenie min. 2% a proti komu ideme bojovať . 15. 11. 2017 p. Danko v Dolnej dume RF povedal bez rokovania z RF nebude MIER, 15. 11. 2017 p. Kiska povedal v Europarlamente v Bruseli musíme bojovať proti propagande Ruskej federácie, p. Fico v Bruseli na summite s Thresa Mayová 24. 11. 2017, ktorá povedala náš najväčší nepriateľ je Ruská federácia, na to p. Fico povedal RF našim nepriateľom nikdy nebola, nie je a nebude ?? Priatelia, takže proti komu sa zbrojí , proti komu potrebujeme riešiť navyšovanie výdajov na 2% ? Vie nám obyčajným občanom to niekto s politikou našich, EÚ , zahraničných vysvetliť ?
  Priatelia pozrite sa , ako mudruje pán Galko a k čomu to vedie . Ja Vám poviem k čomu, k zbytočnému míňaniu peňazí daňových poplatníkov !!!! Vediete štvavú vojnovú politiku Vy, p. Šebej, p. Sulík predseda SaS, štátny tajomník MO Róbert Ondrejcsák a ďalší taký politici SR , ako ste Vy, dokonca čiastočne aj prezident p. Kiska, vrátane generála Petr Pavla zástupcu veliteľa NATO pre EÚ v Bruseli. !!!! Už prezident RF p. Putin počas návštevy vo Francúzsku 29.5.2017, sa pýta k čomu zbrojíte ? Tj. prečo a proti komu zbrojíme ? Moja odpoveď je, je potrebné naštartovať mierové rokovania, po vystúpení predsedu parlamentu NR SR p. Danka v Dolnej dume RF dňa 15. 11. 2017 začať viesť mierové rokovania medzi RF a USA , ktorí by mali byť garantom krajín G 20 a krajín sveta pre ďalšie mierové rokovania, tak aby do septembra r. 2018 mohol p. Lajčiak , ako predseda pre riadenie konferencii rady OSN, predložiť v septembri r. 2018 mierový plán pre vznik jednotných ozbrojených síl OSN s jednotným velením. Toto velenie OS OSN navrhujem do Českej republiky mesto Vyškov na Morave !!!!
  https://europskenoviny.sk/2017/11/27/lubomir-galko-moze-byt-slovensko-sebavedomym-clenom-nato/
  Návrh OZ Pán Občan uvádzam tu, kde navrhujeme zníženie výdajov na zbrojenie vrámci sveta cca až o 800 mld. USD/ ročne : https://panobcan.sk/peace/vyzva-za-celosvetovy-mier

 • Algoritmus

  Nie som priaznivec tejto vlády, ale v EÚ žiadne pravidlá dodržiavať netreba. Dodržiavajú ich len slabí a hlúpi v domnení, že im to bude niečo platné. Západné krajiny pravidlá úplne bežne ignorujú a sledujú nekompromisne len vlastné záujmy. Budeme hlúpi, ak nebudeme konať rovnako.