Tajani
Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani. PHOTO: © European Union- EP.

Šéf europarlamentu Tajani odsudzuje vešanie fotiek poľských europoslancov a žiada ich ochranu

Poslancov o tom v stredu krátko po zahájení novembrového plenárneho zasadnutia v Bruseli informovala podpredsedníčka EP Mairead McGuinness.

Viacero poslancov naprieč politickým spektrom vyjadrilo rozhorčenie nad demonštratívnym zavesením fotiek šiestich poľských europoslancov na šibenicu, ktoré sa udialo počas víkendu v Katoviciach. Antonio Tajani vyzval v liste poľskú premiérku Beatu Szydło, aby poľským europoslancom zaručila ochranu a slobodu vyjadrovania.

Zmeny programu plenárneho zasadnutia

Štvrtok 

  • Poslanci budú hlasovať aj o mobilizácii rezervy na nepredvídané udalosti na rok 2017
  • Hlasovanie o dohode o vedeckej a technickej spolupráci medzi EÚ a Libanonom bolo odsunuté na neskôr.
  • Plénum bude hlasovať aj o žiadosti o zbavenie imunity poslankyne Any Gomes (S&D, PT)

Oznámenia o začatí rokovaní s Radou

Rozhodnutia výborov EP o začatí rokovaní s Radou (ministrov) EÚ – s cieľom dosiahnuť dohodu na finálnom znení legislatívnych návrhov v rámci takzvaného riadneho legislatívneho postupu – sú na základe článku 69c Rokovacieho poriadku EP zverejnené na samostatnej webovej stránke.

Viac..  Zástupcovia zamestnávateľov, zamestnancov a samospráv nesúhlasia s predloženou novelizáciou zákona o ochrane prírody a krajiny

Pokiaľ do polnoci zo štvrtka na piatok nebude v mene aspoň desatiny všetkých poslancov podaná žiadosť, aby o rozhodnutí daného výboru hlasovalo plénum EP, výbor môže začať rokovať s Radou. V prípade, že aspoň 76 poslancov vznesie v danom termíne námietku, o rokovacom mandáte rozhodne plénum.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Poľsko musí zaplatiť EK denné penále 500-tisíc eur pre nezatvorenie bane Turów

Súdny dvor Európskej únie (EÚ) rozhodol, že Poľsko musí zaplatiť Európskej komisii denné penále vo …