EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Britský veľvyslanec na Slovensku hovoril o brexite a osude Slovákov v ich krajine
brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Britský veľvyslanec na Slovensku hovoril o brexite a osude Slovákov v ich krajine

BRATISLAVA / Rokovania o podmienkach brexitu stále prebiehajú a zatiaľ stále nie je jasné, ako sa to dotkne odhadom 95-tisíc našich občanov pracujúcich v ostrovnom kráľovstve.

Hosťom parlamentného výboru pre európske záležitosti bol vo štvrtok aj veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku. Našich poslancov pochopiteľne zaujímalo predovšetkým otázky týkajúce sa budúcnosti Slovákov, ktorí žijú a pracujú v Spojenom kráľovstve.

“V tomto zmysle sa veľvyslanec vyjadril veľmi uspokojivo, ak by som bol Slovákom žijúcim a pracujúcim v Británii, rozhodne by som nemal zlý pocit,” hovorí Peter Osuský, poslanec národnej rady. Krajina má 4 percentá nezamestnanosti a o šikovné ruky nechce prísť. Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily, len britská strana uisťuje občanov EÚ, že tam môžu zostať, ak tam legálne pracujú,” pokračuje Katarína Cséfalvayová, poslankyňa národnej rady.

Viac..  S odkladom brexitu môže EÚ súhlasiť aj hodinu pred vystúpením Británie, tvrdí diplomat EÚ

Veľvyslanec Andrew Garth predstavil poslancom pohľad britskej vlády na to, ako sa darí dohodnúť podmienky opustenia Únie. “Máme na to ešte 14 mesiacov. Priznávam sa, že sme frustrovaní z toho, že nedokážeme poskytnúť občanom a podnikateľom jasné a presné informácie o budúcnosti,” vysvetľuje veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Garth. Dohoda o právach občanov únie v kráľovstve a naopak je vraj už na spadnutie. Horšie je to s finančným vyrovnaním. Bez dohody o finančnom vyrovnaní nemôžu postúpiť do druhej fázy.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Neziskových projektov sa novela autorského zákona nedotkne

Európsky parlament dnes schválil novelu Smernice o autorských právach na internete. Novela má za cieľ …